Renault zrewolucjonizuje rynek? Nowy koncept robi wrażenie!

Renault zrewolucjonizuje rynek? Nowy koncept robi wrażenie!

Producenci samochodów prześcigają się we wprowadzaniu nowych rozwiązań. Chcą, by to ich konstrukcja jeździła wydajniej, dłużej oraz, co najważniejsze, były bezpieczne i ekologiczne. Renault ujawnił projekt auta, który może podbić rynek. Model nazwany Scenic Vision może się podobać.

Ekologia oraz nowoczesny design. Tak można podsumować najnowsze auto koncepcyjne zaprezentowane przez Renault. Scenic Vision ma być wydajny, przyjazny użytkownikom i środowisku w każdych aspektach tych słów. Czy to auto rodzinne podbije w przyszłości rynek?

Teoria „ludźkocentryczna” w Scenic Vision

Nowy Renualt ma być wygodny, delikatny, a przy tym wszechstronny i niezwykle wydajny. Auto ma charakteryzować się ergonomicznym kokpitem oraz haptycznymi pedałami, które będą drżeć w przypadku wykrycia zagrożenia. Wszystko ma być połączone z szeregiem czujników, zapewniając maksymalną ochronę, a przy okazji zwiększając wydajność naszej jazdy przez monitoring stylu jazdy.

W potencjalnych sytuacjach krytycznych włączać ma się Safety Coach, który będzie informował jak najwydajniej ominąć przeszkodę. Przy okazji auto będzie obserwować nasze funkcje życiowe za pomocą Health Monitoringu.

Ciekawą nowością będzie dodatkowy wyświetlacz na przedniej szybie. Auto nie będzie już miało klasycznych zegarów, a wszystko pokazywać się będzie właśnie na tym „niewidzialnym” panelu. Dodatkowo kamery będą na niego przesyłać obraz z przodu w czasie rzeczywistym, co pozwoli rozszerzyć widoczność aż 25%. Ten nowatorski system może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo. Ciekawostką będzie również 10 ekranów z widżetami, na wysokości radia w klasycznych autach, które umożliwią kierowcy pełną personalizację.

Napęd elektryczno-wodorowy to ogromny skok technologiczny

By do granic możliwości zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i oddziaływania na środowisko, Renault zdecyduje się zamontować w pojeździe nowatorski napęd hybrydowy, który będzie połączeniem systemu elektrycznego oraz wodorowego. Tym samym, auto nie będzie ekologiczne tylko przy produkcji, ale również przy codziennym użytkowaniu, które jeszcze będzie można zwiększyć przy wykorzystaniu energii odnawialnej podczas ładowania przez przyszłego właściciela.

Klucz leży w recyklingu

Główną nowością w aucie koncepcyjnym Renault jest bardzo wysoki poziom możliwości recyklingu samochodu. Z szacunków wynika, że nawet 70% materiałów, wykorzystanych do budowy pojazdu, będzie pochodziło z odzyskanych materiałów.

By sprostać wymogom jeszcze bardziej ekologicznej przyjazności, aż 95% rzeczy ze zużytego auta będzie mogło zostać poddana dalszemu recyklingowi! Sprawia to, że Renault wytwarza niemal zamknięty obieg odpadami, co pozwoli nie tylko obniżyć koszt przyszłej produkcji (brak potrzeby inwestycji w nowe materiały), ale również będzie korzystne dla środowiska.

Ciekawą nowością jest fakt, że 100% materiałów, z którymi będzie miał kontakt użytkownik, również będą pochodzić z recyklingu. Podłoga na przykład będzie pochodziła z poddanych obróbce opakowań spożywczych, takich jak plastikowe butelki. Fotele z kolei będą wykonane ze specjalnie wytworzonej pianki bez użycia sztucznych barwników. Z tego powodu na niemal na pewno wszystkie elementy będą kolorze ecru. Karoseria, by być jak najlżejsza, zostanie wykonana z włókna węglowego również zebranego z odpadów.

Nowe auto rodzinne zapowiada się na bezpieczną, wydajną oraz ekologiczną konstrukcję. Nowatorskie rozwiązania mogą zapewnić francuskiemu gigantowi ogromną przewagę.