Roomba Combo z serii i8 (źródło: iRobot)
Roomba Combo z serii i8 (źródło: iRobot)

System iRobot OS otrzymuje aktualizację. Czas na wersję 6.0

Najnowsza aktualizacja systemu iRobot do wersji 6.0 pozwoli jeszcze lepiej i szybciej mapować domowe przestrzenie. Optymalizacja pozwoli również na inteligentne segmentowanie i nazywanie pomieszczeń.

W Smart Home urządzenia wyręczają człowieka w prostych, ale czasochłonnych zadaniach

Inteligentny dom to nie tylko światła, sterowanie głosowe czy zarządzanie muzyką, ale przede wszystkim podstawa do tego, abyśmy czuli się komfortowo. Smart Home sprawia, że życie staje się nie tylko proste, ale i wygodne. Jedną z czynności, którą trzeba wykonywać, to nielubiane przez większość ludzi sprzątanie, jednak od kilku dobrych lat ten przykry obowiązek mogą wykonywać za nas roboty odkurzające. Przykładem takich urządzeń są produkty marki iRobot, które teraz spełnią swoje zadanie jeszcze lepiej, a jest to możliwe dzięki aktualizacji systemu do wersji 6.0.

Roomba Combo z serii j7 (źródło: iRobot)
Roomba Combo z serii j7 (źródło: iRobot)

Wprowadzane przez ostatnie lata optymalizacje robotów i dedykowanej aplikacji tego producenta pozwoliły na osiągnięcie jeszcze lepszej jakości sprzątania, a nawet zwiększenie wydajności poszczególnych urządzeń. Dzięki aktualizacjom zmianie uległ system zarządzania energią, który spowodował wydłużenie czasu pracy sprzętu na jednym ładowaniu o połowę.

Zmiany zachodziły również w aplikacji, gdzie optymalizowano inteligentne mapy Imprint oraz wprowadzano więcej spersonalizowanych możliwości dla użytkownika. Do sprzętu wdrożono również uczenie maszynowe, które z czasem generuje podpowiedzi i proponuje zmiany w harmonogramie.

Roomba Combo i8, (źródło: robot.pl)
Roomba Combo i8, (źródło: robot.pl)

Nowoczesne technologie iRoomba, by automatyczne sprzątanie było jeszcze bardziej smart

Teraz jednak maszyny marki iRobot będą mogły siedem razy szybciej oraz dokładniej mapować domowe przestrzenie. Dzięki temu automatyczny odkurzacz będzie w stanie dostosować parametry wprost do wyznaczonych do sprzątania pomieszczeń lub też obszarów, w których pojawiła się potrzeba oczyszczenia powierzchni. Opcja ta dotyczy robotów Roomba z serii Combo i8, a także Roomba i6 i Roomba i7.

Roomba Combo z serii i8 (źródło: iRobot)
Roomba Combo z serii i8 (źródło: iRobot)

Wersja systemu 6.0 pozwoli także na automatyczne dostosowanie inteligentnych map Imprint, co umożliwi uruchomienie automatycznej segmentacji oraz nazewnictwa pomieszczeń. Oprogramowanie zostało oparte o system rozpoznawania obiektów o wysokim poziomie zaawansowania. Oznacza to, że urządzenie będzie w stanie samo „domyślić się”, jaką funkcję pełni dane pomieszczenie. Opcja ta zostanie wdrożona do modeli z serii i6, i7, Combo i8, s9, j7 oraz Braava m6.

Aktualizacja jest już w fazie wdrażania.