Wyraź siebie z personalizacją Androida (źródło: Google)
Wyraź siebie z personalizacją Androida (źródło: Google)

Google pozwoli generować tapety i jeszcze lepiej personalizować ekran w Androidzie

Google pokazał nowy sposób personalizowania telefonu z systemem Android. Sztuczna inteligencja ma teraz pomóc użytkownikom dostosować urządzenie, co będzie widoczne na tapecie czy ekranie blokady.

Sztuczna inteligencja poprawi treść wiadomości

Generowanie tekstu przez AI jest już znane od kilku dobrych miesięcy, kiedy to otrzymaliśmy powszechny dostęp do narzędzia o ogromnym potencjale, czyli do ChatGPT. Technologiczny gigant wreszcie dopracował swoje algorytmy i wprowadza możliwość inteligentnego dopasowania wiadomości do aktualnych potrzeb użytkownika.

Magic Compose, czyli kolejna nowość Google, zaraz obok nowych magicznych możliwości Zdjęć Google, zostanie wdrożona do aplikacji Wiadomości w telefonach z systemem Android. Jak twierdzą twórcy, ta funkcja oparta o sztuczną inteligencję ma dodać „iskry” do pisanych wiadomości. Wystarczy, że użytkownik napisze swój własny tekst, a AI na jego podstawie opracuje luźniejszą, zwięzłą lub bardziej profesjonalną odpowiedź. Rodzaj uzyskanego stylu będzie zależał od indywidualnego wyboru użytkownika.

Google dopuszcza sztuczną inteligencję do tapet i ekranu blokady

Zmianom ulegnie również ekran telefonu oraz jego blokady. Powstały przed dwoma laty Material You pozwoli teraz na przeprowadzenie jeszcze lepszej personalizacji. Ekran blokady będzie teraz w pełni inspirowany potrzebami i stylami danego użytkownika. Dzięki temu możliwe będzie dokonanie wyboru kolorystyki, kształtów, tła, a nawet jednego z przeróżnych zegarów, dostępnych w kolekcji.

Emoji w tapetach (źródło: Google)
Emoji w tapetach (źródło: Google)

Tapety natomiast będą mogły zostać ulepszone emotikonami, a funkcja Cinematic pozwoli na ożywienie ulubionych zdjęć. Jej działanie zostało oparte o uczenie maszynowe, które podczas poruszania urządzeniem przekształca daną tapetę w obraz 3D.

Osoby, które pragną jednak sukcesywnie zmieniać obrazy w tle swojego telefonu niebawem będą mogły skorzystać z Generative AI. Funkcja ta pozwala na automatyczne wygenerowanie tapety w oparciu o monit tekstowy. Poza stworzeniem obrazu, zmianie ulegnie również pozostała kolorystyka, która będzie idealnie dopasowana do powstałej grafiki.