Zdjęcia Google i funkcja magicznej edycji (źródło: Google)
Zdjęcia Google i funkcja magicznej edycji (źródło: Google)

Zdjęcia Google z niesamowitymi możliwościami edycji zdjęć

Magiczna edycja, zawarta w aplikacji Zdjęcia Google, otrzymała jeszcze większe wsparcie sztucznej inteligencji. Funkcja ta ma teraz dać możliwość dostępu do edycji konkretnych elementów zdjęcia.

Algorytmy AI nie tylko generują grafiki, ale również pozwalają ulepszać nasze zdjęcia

Moc sztucznej inteligencji jest coraz większa, a jej możliwości poszerzają się z dnia na dzień. Ten tydzień wyraźnie jednak zapisze się w jej historii, gdyż wydarzenie Google I/O obdarzyło nas mnóstwem nowych narzędzi i urządzeń. W taki właśnie sposób wyszukiwarka odpowie nam na nurtujące nas pytania, Mapy Google będą mogły być uruchamiane z perspektywy lotu ptaka, a naszym inteligentnym domem będzie mógł zarządzać Pixel Tablet, stanowiący innowacyjny hub.

Również Zdjęcia Google mocno zyskały, dzięki najnowszym funkcjom. Technologiczny gigant zdecydował się na wdrożenie Magicznej edycji, która pozwala na wprowadzenie do zdjęć znaczących ulepszeń, opartych o algorytmy AI. Użytkownicy będą mogli teraz poprawić swoje zdjęcia bez zaawansowanych narzędzi i umiejętności graficznych.

Zdjęcia Google i funkcja Magicznej edycji poprawią niedoskonałe kadry

Magiczna edycja może mieć bezpośredni wpływ na ulepszenie kompozycji zawartej na zdjęciu. Niejednokrotnie, aby zdjęcie wyglądało wręcz doskonale, wystarczy wykadrowanie czy przesunięcie, a nawet powiększenie lub zmniejszenie postaci lub innego istotnego obiektu. Niebawem będzie to możliwe za pomocą kilku kliknięć.

Co więcej, zmiana lokalizacji konkretnego elementu zdjęcia nie powoduje powstawania pustej przestrzeni, ponieważ jest ona automatycznie generowana przez algorytmy sztucznej inteligencji. Dlatego też powstałe kadry mogą stać się naprawdę idealne.

Funkcja Magicznej edycji ma początkowo zostać udostępniona użytkownikom telefonów Pixel, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Jak zaznacza Google, efekt końcowy nie zawsze będzie doskonały, jednak wersja testowa ma być z czasem poprawiana, również w oparciu o oceny i sugestie pierwszych użytkowników.

Będziemy oczekiwać na dostęp do tej innowacji, mając na uwadze dotychczasowe umiejętności dostosowywania zdjęć i ich poprawiania na wysokim poziomie. Jak twierdzi firma, w ciągu każdego miesiąca użytkownicy Zdjęć Google dokonują poprawek na 1,7 miliarda własnych zdjęć.