Pierścień Iris (źródło: Irisring.company)
Pierścień Iris (źródło: Irisring.company)

Inteligentny pierścień Iris zmierzy ciśnienie, temperaturę i wysycenie krwi tlenem

Na Kickstarterze pojawił się inteligentny pierścień Iris, który jest w stanie zmierzyć ciśnienie krwi, temperaturę, a także poziom saturacji. Jak działa ten sprzęt?

Niezwykle lekki pierścień usiany czujnikami

Inteligentny sprzęt został wyposażony w czujnik PPG, będący miernikiem optycznym, który służy do pomiaru tętna, a także w zestaw sześciu fotodetektorów oraz 18 LED-owych diod. Urządzenie otrzymało również termometr medyczny i czujnik ciśnienia krwi.

Pierścień Iris (źródło: Kickstar)
Pierścień Iris (źródło: Kickstarter)

Jak twierdzi producent, pierścień ten jest najcieńszym z dostępnych, którego szerokość wynosi zaledwie 5 milimetrów, grubość 2,5 milimetra, a masa to jedyne 5 gramów. Pierścień ten producent określa jako jeden z najdokładniejszych inteligentnych pierścieni.

Iris sprawdzi stan zdrowia i podsumuje go w aplikacji

Pierścień Iris jest urządzeniem typu wearable, dzięki któremu użytkownik już zawsze będzie mógł kontrolować swoje podstawowe parametry życiowe, takie jak ciśnienie krwi, tętno, zmienność rytmu serca (HRV), temperatura ciała czy poziom wysycenia krwi tlenem. Pierścień będzie mógł prowadzić pomiary termometrem i czujnikiem ciśnienia krwi w połowie przyszłego roku, co nastąpi dzięki aktualizacji OTA.

Dedykowana do pierścienia aplikacja (źródło: Kickstar)
Dedykowana do pierścienia aplikacja (źródło: Kickstarter)

Iris pozwala na śledzenie prowadzonych treningów, kontrolowanie jakości snu czy też monitorowanie poziomu stresu, z jakim użytkownik ma do czynienia. Całość danych zbierana jest w dedykowanej aplikacji.

Pierścień Iris (źródło: Kickstar)
Pierścień Iris (źródło: Kickstarter)

Obecnie możliwe jest kupienie produktu w postaci wsparcia kampanii na Kickstarterze, której najniższy poziom plasuje się na poziomie około 146 dolarów. W tej cenie wspierający otrzymuje własny pierścień w kolorze czarnym oraz aplikację z dożywotnią subskrypcją. Pozostałe modele, dostępne w kolorze złotym lub srebrnym, kosztują około 165 dolarów. Cena, po zakończeniu kampanii, będzie wynosiła 199 dolarów, natomiast miesięczna subskrypcja będzie związana z opłatą w wysokości 10 dolarów.