Samsung zostanie władcą pierścieni? Na razie nad tym pracuje
Źródło: YT/Top 10 Zone

Samsung zostanie władcą pierścieni? Na razie nad tym pracuje

Niedawna publikacja koreańskiego medium Naver wskazuje, że nastąpił wyciek pierwszych informacji na temat inteligentnych pierścieni firmy Samsung Electronics. Jest kilka ciekawych funkcji, które znajdą się w tym małym urządzeniu koreańskiej marki, jednak cała reszta wydaje się być już dobrze znana z innych tego typu sprzętów.

Pierścień będzie też pilotem

Czy Samsung jest w stanie rzucić wyzwanie Oura Ring, którego urządzenia są w tym segmencie jednymi z najbardziej popularnych? Tego jeszcze nie wiemy, ale jest jedna funkcja, która zapowiada się całkiem nieźle – chodzi o to, że pierścień ma pozwolić użytkownikowi na sterowanie innymi urządzeniami, takimi jak laptop, telewizor oraz smartfon, co nie śniło się nawet Sauronowi, bohaterowi serii książek „Władca Pierścieni”.

Opcja, jaką byłby pilot na palcu, jest bardzo interesująca. Przeglądając zgłoszenie Samsunga, pochodzące z października ubiegłego roku, do Urzędu Patentowego w USA, możemy zobaczyć, że kryje się za tym hasłem szereg możliwości, takich jak np. przesuwanie slajdów w Power Point.

Nie zabraknie funkcji dla aktywnych

Jeżeli jesteśmy już w klimacie powieści Tolkiena to aktywne fizycznie osoby powinny rzucić okiem na pozostałą specyfikację, która ujawnia sportowe możliwości Smart Ring. Dowiedzieliśmy się, że pierścień wyposażono w szereg sensorów, służących do monitorowania stanu zdrowia w czasie rzeczywistym. Znajdziemy w nim czujnik optyczny do pomiaru przepływu krwi PPG oraz sensor elektrokardiogramu EKG, który zmierzy tętno i ciśnienie. Co więcej – urządzenie ma być w pełni kompatybilne z pozostałymi sprzętami producenta, jak zegarki oraz opaski.

Rynek na te produkty bez wątpienia istnieje, na co wskazuje popularność wielu modeli smart obrączek, takich jak chociażby Oura Ring 3, Circular Ring, Hecere NFC Ring czy Movano Ring. Użytkownicy doceniają subtelność tego typu monitorów, które nie są tak duże jak zegarek, a robią podobną robotę, niejednokrotnie wytrzymując dłużej na baterii ze względu na brak wyświetlacza i zapewniając dokładniejszy pomiar poprzez lepsze przyleganie do ciała.

Eksperci przewidują nawet, że przyjmą się one w opiece zdrowotnej w ciągu kilku najbliższych lat. Zaangażowanie Samsunga jest zatem biznesowo dobry posunięciem.

Kiedy premiera?

Firma z Korei rozpoczęła prace nad Smart Ring 17 grudnia 2021 roku i, mimo że minęło od tego momentu już trochę czasu, to dalej nie mamy potwierdzonej daty premiery. Co więcej – droga wydaje się być jeszcze bardzo długa, bo z przecieków wiemy, że projekt nadal znajduje się we wczesnej fazie rozwoju.