Microsoft z naszą pomocą zasadzi drzewa w Kenii

Microsoft z naszą pomocą zasadzi drzewa w Kenii

Większość z nas (ta rozsądna!) codziennie sprawdza aktualną pogodę. Od teraz możemy połączyć swoją codzienną rutynę z pomocą Matce Ziemi. Microsoft wyszedł z zapowiedzią z okazji Dnia Ziemi oraz zachętą do aktywnego korzystania z Microsoft Weather. Twórcy aplikacji docenią naszą aktywność w swojej przestrzeni. Jak, we współpracy z Microsoftem, możemy zasadzić drzewo?

„Ty grasz, my sadzimy” – zasadź swoje e-drzewo

W dużym skrócie, za aktywność w aplikacji, Microsoft przyczyni się do odbudowy ekosystemu. 

Głównym zadaniem aplikacji Pogoda, znajdującej się w Microsoft Start, jest – oczywiście – informowanie o zmianie warunków atmosferycznych. Ostatnio twórcy przygotowali w niej dodatkowe atrakcje. Opracowali pomysł programu, po dołączeniu do którego, zdobędziemy punkty za codzienne używanie aplikacji.

Zasadzimy internetowe drzewo. Nasza e-roślinka ma szansę zamienić się w żywą, dzięki współpracy Microsoftu z Eden Restoration Projects, czyli organizacją dbającą o przywracanie lasów na ekstremalnych i szczególnie narażonych obszarach.

Pomysł ten został oparty na możliwościach kontroli otoczenia, które są spójne ze składnikami niezbędnymi do wzrostu drzew. Pogoda to wiatr, temperatura i suma opadów, lecz również pożywienie dla lasów. To właśnie za działania w tych zakładkach otrzymamy punkty.

Microsoft z naszą pomocą zasadzi drzewa w Kenii

Jak dołączyć do programu?

Aby rozpocząć działania, wystarczy kilka prostych kroków. Najpierw uruchom aplikację Pogoda (znajduje się na pasku zadań Windowsa 10 i Windowsa 11), następnie odszukaj ikonę ziarna, znajdującą się po lewej stronie i zaloguj się tam przy użyciu konta Microsoft i zaznaczeniu “Dołącz teraz”.

Po dołączeniu do programu, możemy nadać swojemu drzewu nazwę, a następnie pielęgnować je. Za każdym razem po uruchomieniu aplikacji Pogoda, zobaczymy animację ze swoim drzewem, a po kliknięciu w nią, otrzymasz sugerowane sposoby pielęgnacji rośliny, a tym samym – zdobycia punktów w Programie.

Aby nasze e-drzewo zamieniło się w prawdziwe, należy zdobyć 10000 punktów. Wtedy my otrzymamy certyfikat, a wyżej wspomniana organizacja zasadzi drzewo w rejonie Mwamdudu w Kenii. Akcja jest prosta, a może przynieść świetne efekty.

Aby zobaczyć zmiany Ziemi, wystarczy sprawdzić wizualizację autorstwa Google.