Inteligentny pierścień (źródło: Oura Ring)
Inteligentny pierścień (źródło: Oura)

Samsung pracuje nad swoim pierścieniem. Galaxy Ring zawalczy z Oura?

Według najnowszych doniesień Samsung pracuje nad inteligentnym pierścieniem, który nie będzie różnił się wiele od tego, co oferuje Oura Ring. Zlecenie na opracowanie wersji testowej otrzymała rzekomo japońska firma Meiko.

Inteligentne nosidełka w modzie

O tym, że inteligentne pierścienie są w modzie świadczy fakt, że ich rynek osiągnie wartość 747,41 mln dolarów do 2030 roku, a także popularność dostępnych modeli pokroju Oura czy Iris. W wyścigu o uszczknięcie kawałka tego tortu obok Apple staje Samsung, który nad takim urządzeniem pracuje już podobno od dłuższego czasu.

Według koreańskiego serwisu The Elec, Samsung pracuje nad zupełnie nowym, inteligentnym pierścieniem, mającym rzucić wyzwanie bardzo popularnemu pierścieniowi Oura. Galaxy Ring póki co znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, a masowa produkcja ruszy dopiero, gdy prototypowe jednostki spełnią standardy jakości. Nowy pierscień ma korzystać z płytek drukowanych japońskiej firmy Meiko.

Inteligentny pierścień (źródło: Oura Ring)
Inteligentny pierścień (źródło: Oura Ring)

Galaxy Ring zawalczy o tron inteligentnych urządzeń?

Choć Samsung ma środki i rozpoznawalność na rynku, to molochowi zdarzyło się już przegrać w segmencie urządzeń do noszenia. Chociaż firma wypuściła swój pierwszy smartwatch w 2013 roku, dwa lata przed Apple, to gigant z Cupertino kontroluje lwią część światowego rynku smartwatchy. Za powody większego sukcesu Apple na tym polu uważa się innowacyjność i wyższość interfejsu UI.

Czy więc w tej rundzie Samsung pobije Apple i innych, obecnie dominujących na rynku konkurentów? Na pewno nie zaszkodzi spróbować, biorąc pod uwagę szeroką paletę zalet Smart Ringów — mają sporo funkcji smartwatchy, jak śledzenie aktywności, pomiar spalania kalorii, monitorowanie tętna, analiza snu, płatności mobilne czy sterowanie odtwarzaniem muzyki. Ponadto są wygodniejsze i bardziej dyskretne, mniej uciążliwe w powiadomieniach, a naukowcy bardzo cenią je za możliwość wykorzystania przy badaniu np. modeli snu lub zapewnianiu wsparcia personelowi medycznemu podczas opieki nad pacjentami.

Trzymamy kciuki za Galaxy Ring, bo ze swoimi zasobami Samsung może stworzyć coś naprawdę wartego uwagi.