Brzuch (źródło: Pixabay)
Brzuch (źródło: Pixabay)

Inteligentny pierścień śledzący zdrowie kobiet. Pierwszy, który służy kontroli płodności

Femometer to kolejny inteligentny pierścień, który pomoże kontrolować zdrowie i samopoczucie. Urządzenie dedykowane jest dla kobiet i umożliwia precyzyjne określanie owulacji oraz śledzenie cyklu miesiączkowego. Jakie jeszcze funkcje zyskał?

Gadżety do noszenia kontrolują nasze zdrowie

Urządzenia ubieralne do monitorowania zdrowia, takie jak opaska, zegarek czy inteligentny pierścień, stają się nieodłączną częścią naszego codziennego wyposażenia. Dzięki nim jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować uprawianie sportu, ale również sprawdzać parametry zdrowotne oraz ich zmiany. To sprawia, że możemy np. sprawdzać źródło naszego gorszego samopoczucia.

Tego typu urządzenia w większości pozwalają nam monitorować tętno czy wysycenie krwi tlenem, a nieco bardziej zaawansowane gadżety mogą także zmierzyć nasze ciśnienie, temperaturę oraz kontrolować sen. Producent Femometer pochwalił się jednak sprzętem, który na pierwszy rzut oka może nieco przypominać Oura Ring, jednak jego funkcjonalność jest zupełnie inna.

Ten inteligentny pierścień to wynalazek do śledzenia cyklu miesiączkowego, precyzyjnego określania owulacji oraz śledzenia miesiączki. Według producenta, urządzenie to jest pierwszym na świecie sprzętem typu wearable, który może zoptymalizować szanse na poczęcie.

Inteligentny pierścień i jego funkcje

Femometer jest nieinwazyjnym gadżetem, lokowanym na palcu przed snem, który w czasie rzeczywistym kontroluje tzw. najniższą temperaturę ciała, jaka osiągana jest przez człowieka podczas odpoczynku lub snu. Jest ona oznaczana jest skrótem BBT. Dzięki niej urządzenie jest w stanie monitorować i przewidywać dni płodne, a także generować sugestie dla użytkującej je kobiety.

Inteligentny pierścień (źródło: Femometer)
Inteligentny pierścień (źródło: Femometer)

Celem tego niewielkiego sprzętu jest wspomaganie kontrolowania cyklu oraz przewidywanie owulacji, a co za tym idzie – może stać się pomocą w zajściu w ciążę. Poza tym, inteligentny pierścień może też śledzić sen, monitorować stan zdrowia, wspierać w utrzymaniu diety czy zdrowia psychicznego.

Jak twierdzą twórcy wynalazku, urządzenie osiąga nawet 99% dokładności w przewidywaniu cyklu i występowaniu owulacji. Femometer łączy się z wygodną i intuicyjną aplikacją, która po zsynchronizowaniu danych wyświetla wszelkie zarejestrowane zmiany w pomiarze temperatury BBT. System pozwala także na kontrolowanie zdrowia kobiety w czasie ciąży. Urządzenie kosztuje 149 euro i można je zamówić (przynajmniej póki co) w Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech.