Smart home Wideodzwonek od Netatmo
Wideodzwonek od Netatmo dołącza do sprzętów smart home, fot. materiały prasowe

Inteligentny Wideodzwonek od Netatmo niebawem w sprzedaży

Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że inteligentny wideodzwonek jest kolejnym sprzętem, który francuski producent urządzeń smart home ma zamiar wprowadzić na rynek. W zeszłym miesiącu dochodziły do nas plotki, że produkt jest już gotowy i czeka na dystrybucję. Wreszcie dziś rano Inteligenty Wideodzwonek od Netatmo ujrzał światło dzienne. Chętni na nowy produkt będą musieli jednak poczekać do 28 września. Na szczęście to tylko tydzień.

Netatmo poszerza portfolio

Tuż przed wakacjami mieliście okazję przeczytać nasz test Kamery Zewnętrznej z Alarmem od Netatmo. Oprócz tego Netatmo oferuje sporo innych akcesoriów dla Inteligentych Domów. Kacper testował dla Was cały zestaw sprzętów i pojedyncze produkty: Valves Set i Inteligentną Kamerę Domową. Paweł natomiast sprawdzał warunki atmosferyczne przy pomocy stacji pogodowej. Polecam zapoznać się z tymi tekstami, bo elementów wspólnych tych wszystkich sprzętów jest całkiem sporo. Inteligentny Wideodzwonek ma już pora rodzinę, ale czy stanie się jej dumnym członkiem, a może będzie czarną owcą?

Smart home Wideodzwonek od Netatmo
Inteligentny Wideodzwonek ma być prosty w obsłudze i bezproblemowy, fot. materiały prasowe

Suche dane

To czego można oczekiwać od Netatmo zostało zastosowane w ich Wideodzwonku. Jest więc:

  • intuicyjna obsługa,
  • wideorozmowy,
  • funkcje ochronne,
  • brak opłat abonamentowych,
  • pełna ochrona danych,
  • łatwa instalacja,
  • wysoka jakość obrazu w dzień i w nocy,
  • odporność na trudne warunki pogodowe,
  • kompatybilność z Apple HomeKit.

Konkrety

O tym, że produkty od Netatmo są intuicyjne w obsłudze przekonałem się po testach Kamery Zewnętrznej z Alarmem. Francuski producent obiecuje, że i tym razem będzie podobnie. Wszystko za sprawą prostego mechanizmu: zadzwonienie do drzwi uruchamia połączenie wideo ze smartfonem gospodarza. Powiadomienie na smartfonie pozwoli zdecydować, czy właściciel chce rozpocząć rozmowę. Do przeprowadzenia wideorozmowy nie ma konieczności przebywania w domu. Wszystko za sprawą połączenia z Internetem, które jest wymagane do prawidłowego działania dzwonka.

Aplikacja Netatmo Security posiada dziennik zdarzeń, więc wszystko będzie też dostępne w smartfonie gospodarza. Także zgodność z Apple HomeKit jest niezaprzeczalnym atutem, a obsługa głosowa przy pomocy Siri czyni Inteligenty Wideodzwonek jeszcze bardziej wszechstronnym.

Intuicyjna aplikacja pomoże zarządzać Inteligentnym Wideodzwonkiem
Intuicyjna aplikacja pomoże zarządzać Inteligentnym Wideodzwonkiem, fot. materiały prasowe

W informacji prasowej firma podaje, że w ten sposób podczas pracy w biurze użytkownik może np. poinformować listonosza czy kuriera, gdzie ma zostawić paczkę. Inną możliwością jest przywitanie gości, podczas gdy w kuchni przygotowywany jest jeszcze obiad.

Wideodzwonek od Netatmo ma być prosty w obsłudze
Inteligentny Wideodzwonek od Netatmo ma być prosty w obsłudze, fot. materiały prasowe

Podczas testów przekonałem się, że montaż i istalacja produktów od Netatmo jest prostą czynnością. Takie samo doświadczenie ma towarzyszyć przyszłym posiadaczom Inteligentnego Wideodzwonka. Urządzenie działa przy napięciach wejściowych 8-24 i 230 woltów. A dla tych, którzy mogą mieć wątpliwości, Netatmo udostępnia na swojej stronie narzędzie, które pomoże sprawdzić wszystkie niezbędne wymagania.

Co prawda tym razem nie mamy w nazwie żadnych słów sugerujących funkcje ochronne, ale francuski producent zapewnia, że Inteligentny Wideodzwonek zwiększy bezpieczeństwo wokół domu. Nad zapewnieniem poczucia ochrony ma pracować algorytmom sztucznej inteligencji, który potrafi odróżnić aktywność będącą wynikiem działania człowieka od nieszkodliwego ruchu. Znaczy to, że właściciel nie będzie otrzymywał nieustannie powiadomień. W przypadku wykrycia intruza, użytkownik otrzymuje na smartfon alert „Wykryto osobę”. W tym samym czasie Wideodzwonek może rozpocząć nagrywanie.

Pozostając przy kwestii bezpieczeństwa, ale z nieco innej strony, Netatmo informuje, że samo akcesorium jest wyposażone w technologię HZO, innowacyjną nanopowłokę i certyfikat IP44, które sprawiają, że sprzęt jest całkowicie wodoodporny i doskonale znosi wszelkie warunki pogodowe.

Inteligenty Wideodzownek został też wyposażony w mikrofon i głośnik, który umożliwia gospodarzowi rozpoczęcie rozmowy z osobą przebywającą na jego posesji.

Funkcje bezpieczeństwa Inteligentnego Wideodzwonka
Inteligentny Wideodzwonek od Netatmo będzie ochraniał dom, fot. materiały prasowe

Netatmo, podobnie jak w innych sprzętach daje możliwość zapisania zarejestrowanego wideo na karcie SD oraz w chmurze. Wszystko zgodnie z polityką producenta jest wliczone w cenę urządzenia, więc nie trzeba się martwić o dodatkowe koszty.

Łyżka dziegciu w beczce miodu

Przy prezentacji Inteligentnego Wideodzwonka Netatmo sugerowało cenę, która będzie podobna do rozwiązań oferowanych przez konkurencję. Niestety cena jest wyższa niż się spodziewałem. Osobiście obstawiałem kwotę około 1100 zł, ale produkt będzie początkowo sprzedawany za 1399 zł. Chętni na Inteligentny Wideodzwonek będą mogli przyjrzeć się bliżej temu produktowi w sieci Komputronik i w sklepach marki Denon.