Kino domowe (źródło: Sony)
Nowe telewizory dołączają do serii BRAVIA (źródło: Sony)

Kino domowe pełne wrażeń. Sony wprowadza nowe telewizory i sprzęty audio z serii BRAVIA

Marka Sony wkracza na rynek z trzema nowymi modelami telewizorów oraz sprzętami audio z serii BRAVIA. Urządzenia pozwolą utworzyć w naszych wnętrzach doskonałe kino domowe.

Nowe telewizory Sony BRAVIA

Seanse filmowe w zaciszu naszego mieszkania stają się coraz bardziej popularne w porównaniu do miejsc publicznych. W dobie powszechnego dostępu do coraz większej liczby kanałów telewizyjnych i serwisów streamingowych wielu z nas woli po prostu zostać w domu. Aby jednak móc z rozrywki czerpać pełnymi garściami potrzebne jest nam kino domowe, które wyświetli doskonały obraz i wyemituje możliwie najlepszy dźwięk.

Jedną z marek specjalizujących się w dziedzinie telewizorów oraz współpracujących z nimi urządzeń dźwiękowych jest Sony. Główną rodziną ciekawych urządzeń jest seria BRAVIA, która zostaje wzbogacona o trzy nowe telewizory oraz produkty audio, w tym dwa soundbary i głośnik naramienny.

Nowo wprowadzane telewizory wyróżniają się dużą jasnością, bogatą skalą barw, a także wysokiej jakości obrazem, nawet podczas wyświetlania ciemniejszych treści. Urządzenia zostały wyposażone w układ XR Processor, umożliwiający rozpoznawanie scen – system odpowiedzialny jest za wykrywanie danych, analizowanie ich oraz optymalizowanie obrazu w zależności od wykrytych parametrów.

Z kolei technologia XR Backlight Master Drive pozwala na lokalne i precyzyjne przyciemnianie w oparciu o algorytmy oraz sterowanie tysiącami LED-owych diod. Komfort oglądania został wzmocniony w modelu 9, dzięki X-Anti Reflection oraz panelowi X-Wide Angle, które odpowiedzialne są za zredukowanie odblasków powodowanych przez światła naturalne i sztuczne.

Jakość dźwięku nowych telewizorów również zostaje utrzymana na wysokim poziomie. Model BRAVIA 9 został wyposażony w technologię Acoustic Multi-Audio+, gwarantującą dźwięk przestrzenny. Wszystkie nowe urządzenia zyskały też dostęp do funkcji Voice Zoom 3, czyli uwydatniania głosu. Algorytmy AI odpowiedzialne są za rozpoznanie dialogów oraz zwiększenie lub zmniejszenie ich głośności, aby widzowie mogli dokładnie zrozumieć nawet najcichsze rozmowy.

Wśród najnowszych propozycji Sony pojawił się model BRAVIA 7, wykonany w technologii Mini LED. Sprzęt ten dostępny jest w trzech rozmiarach – 85 cali, 75 cali oraz 65 cali. Z kolei OLED-owy BRAVIA 8 produkowany jest jako ekran 77 cali, 65 cali oraz 55 cali. Mini LED BRAVIA 9 pojawi się na rynku jako 85 i 75-calowy wyświetlacz.

Kino domowe i zaawansowane systemy audio

Sony zasila też gamę produktów audio z serii BRAVIA Theatre. Na listę producenta trafią dwa nowe soundbary Bar 9 i Bar 8, a także kino domowe Quad. Urządzenia te zyskały dostęp do nowoczesnych technologii, takich jak 360 Spatial Sound Mapping, której zadaniem jest utworzenie tzw. wirtualnych głośników. Taka forma sprawia, że dźwięki emitowane są z różnych stron, tworząc dźwięk przestrzenny.

Nowości audio są zgodne z technologią optymalizacji pola brzmieniowego – oznacza to, że rozmieszczenie poszczególnych jednostek dźwiękowych jest zdecydowanie łatwiejsze. Z kolei technologia Acoustic Center Sync odpowiedzialna jest za scalenie dźwięków, pochodzących zarówno z telewizora, jak i źródła typu soundbar. Taka forma sprawia, że widzowie mają wrażenie, że dźwięki biją wprost z ekranu.

Wśród nowych urządzeń pojawił się też osobisty głośnik naramienny U, dzięki któremu emitowany jest dźwięk przestrzenny w 360 stopniach. Sprzęt ten pozwala na uważne wsłuchanie się w treść, bez zakłócania spokoju innych osób, znajdujących się w pobliżu.