Kosmos Smart Helmet

Kosmos Smart Helmet to inteligentny kask motocyklowy, który sam zadzwoni po pomoc

Inteligentne rozwiązania potrzebne są nie tylko w domu. Dlatego właśnie francuska firma Kosmos Smart Helmets stworzyła swój pierwszy kask motocyklowy z funkcjami IoT. Wygląda bardzo awangardowo i już niedługo może pojawić się w sprzedaży.

Jak w grze

Jak pisze producent, kask ten został stworzony z powodu ciągle zwiększającej się liczby wypadków z udziałem motocyklistów. Firma chce pomóc w rozwiązaniu tego kompleksowego problemu. Jej kask można wręcz nazwać przedłużeniem naszego ciała.

Kosmos Smart Helmet to inteligentny kask motocyklowy, który sam zadzwoni po pomoc
Kask KSH łączy elegancję z innowacyjnością / fot. Kosmos Helmets

Po pierwsze, produkt Kosmos Smart Helmets posiada wbudowane światła, które zsynchronizują się ze światłami naszego pojazdu – zarówno kierunkowskazami, jak i tylnym. Wszystkie ustawienia będziemy mogli znaleźć w dedykowanej aplikacji KSH, dzięki której doświadczymy pełni możliwości kasku.

Kosmos Smart Helmet to inteligentny kask motocyklowy, który sam zadzwoni po pomoc
Światło hamulcowe zapewni nam ponad 200 m widoczności – i to w stylu / fot. Kosmos Helmets

Urządzenie to posiada także wbudowanego asystenta głosowego, którego możemy zapytać o drogę do najbliższej stacji paliw lub uzyskać informację o korkach w okolicy.

Po połączeniu ze smartfonem przez łączność Bluetooth, będziemy mieli dodatkowo dostęp do GPS, a także będziemy mogli odbierać połączenia. Bez patrzenia w telefon.

Próba generalna Kosmos Smart Helmets

Firma zapowiada też funkcję SOS, która ma powiadomić naszych bliskich o wypadku (przez SMS). Wymaga to ponownie aplikacji mobilnej, dzięki czemu kask udostępni także naszą lokalizację. Chociaż nie wiemy jeszcze, czy funkcja ta jest efektywna, na pewno jest w niej ogromny potencjał.

Kask KSH jeszcze nie jest produkowany masowo, lecz już wkrótce firma ma zacząć przyjmowanie zamówień. Zainteresowanych odsyłam do oficjalnej strony producenta i poniższego filmu przedstawiającego kask.

Przedstawienie prototypu kasku / źródło: KSH – YouTube