Nie potrafisz rozwiązywać kostki Rubika? Jej wersja z Bluetooth na pewno pomoże
fot. youcandothecube.com

Nie potrafisz rozwiązywać kostki Rubika? Jej wersja z Bluetooth na pewno pomoże

Kostki Rubika nikomu przedstawiać nie trzeba. To kultowa gra logiczna, w której należy tak manewrować kostką, by wszystkie ścianki składały się z kwadratów w jednakowym kolorze. Dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak ją ułożyć, a nie mają wystarczająco dużo cierpliwości, przygotowano wersję wyposażoną w Bluetooth i możliwość korzystania z elektronicznego nauczyciela.

Układanie kostki Rubika, jak wszystkie podobne łamigłówki logiczne, wymaga sporej wprawy. Nie uda się do niej dość, jeśli nie poświęcimy wystarczająco dużo czasu na praktykę. Owszem, w internecie istnieją poradniki, jak radzić sobie z układaniem kostki, zawierające sporo przydatnych wskazówek, jednak dla wielu chcących opanować tę technikę, to wciąż zbyt trudne zadanie.

Z myślą o nich powstała wersja wyposażona w łączność Bluetooth. Dzięki niej, po sparowaniu ze smartfonem, świeżo upieczony nabywca kostki może skorzystać z wirtualnych lekcji i dopracować technikę jej układania do zadowalającego poziomu.

Kostka Rubika z Bluetooth – lepsza od analogowej?

Oczywiście, nigdzie nie jest powiedziane, że kostki wyposażonej w łączność bezprzewodową nie można traktować jako zwykłej, tradycyjnej zabawki tego typu. W takim jednak przypadku, szkoda dopłacać różnicę w cenie. Wariant z Bluetooth jest droższy od modelu pozbawionego elektroniki aż sześciokrotnie.

Co otrzymamy w zamian za wyższą opłatę? Przede wszystkim, dostęp do aplikacji towarzyszącej, w której znajdziemy precyzyjne instrukcje tego, jak poprawnie układać kostkę. Gdyby mimo takich podpowiedzi zadanie okazało się zbyt trudne, zawsze można skorzystać z trybu nawigacji krok po kroku. Dzięki niemu dowiemy się, jakie posunięcia wykonywać kolejno. a jeśli popełnimy błąd, zostaniemy o tym niezwłocznie powiadomieni, wraz z instrukcją, jak powrócić do stanu poprzedniego.

Stara gra, nowe możliwości

Fakt pojawienia się inteligentnej kostki Rubika może sprawić, że gra zyska jeszcze szersze grono sympatyków niż do tej pory. Należy jednak pamiętać, że powstała ona, przede wszystkim, jako pomoc w układaniu analogowej kostki. To właśnie korzystanie z tej prostszej wersji, bez jakichkolwiek podpowiedzi, gwarantuje pełnię satysfakcji z gry.