Layers of Fear VR PlayStation VR

Polskie Layers of Fear nareszcie debiutuje na PlayStation VR!

Krakowskie studio Bloober Team nie zwalnia tempa i wydaje jeden ze swoich najlepszych horrorów na popularne gogle PlayStation VR. Czy macie odwagę zwiedzić posiadłość z Layers of Fear w wirtualnej rzeczywistości?

Layers of Fear na PlayStation VR

Bloober Team naprawdę polubił ponowne wydawanie swoich gier z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Po bardzo udanie przeniesionym Blair Witch na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2 przyszła pora na Layers of Fear, które po latach podbija kolejną platformę – tym razem PlayStation VR. Twórcy przygotowali nawet specjalny zwiastun na tę okazję.

Tytuł ten oczywiście został specjalnie przygotowany pod wirtualną rzeczywistość Sony, ponieważ w grze wykorzystamy kontrolery ruchowe PlayStation Move, dzięki którym możemy wchodzić w interakcję z otoczeniem, dodatkowo pogłębiając swoją immersję. Za ten port Layers of Fear odpowiada doświadczone studio Incuvo z Katowic, które ma już na koncie kilka udanie przeniesionych gier na VR.

Layers of Fear VR możecie od wczoraj zakupić cyfrowo bezpośrednio w sklepie PlayStation Store w cenie 84 złotych – gra posiada również specjalne graficzne ulepszenia, stworzone z myślą o PlayStation 4 Pro.

Warto wspomnieć, że w Layers of Fear mogliśmy już wcześniej zagrać w wirtualnej rzeczywistości, ponieważ w 2019 roku ukazała się wersja gry na VR skierowana do graczy PC (do kupienia na Steam), a w 2020 roku pojawiała się odsłona na gogle od Oculusa. Nie ma co jednak ukrywać, że wersja gry na PlayStation VR może znacząco powiększyć liczbę graczy tej wersji Layers of Fear, ponieważ gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony to jedne z popularniejszych urządzeń VR na rynku.

Oryginalna wersja Layers of Fear (nieprzeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości), debiutowała na rynku na początku 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One, zdobywając dość wysokie oceny zarówno wśród graczy, jak i recenzentów. W 2018 roku Bloober Team przeniósł ten tytuł również na konsole Nintendo Switch.