Resident Evil 4 VR Oculus Quest 2

To dopiero informacja! Resident Evil 4 trafi na Oculus Quest 2!

Chyba każdy fan Resident Evil zgodzi się ze mną, że czwarta odsłona tej serii to jedna z najlepszych gier tego cyklu — o ile nawet nie najlepsza. I już niebawem będziemy mogli się utwierdzić w tym przekonaniu, dzięki nowej odsłonie Resident Evil 4, która zadebiutuje na goglach Oculus Quest 2!

Poznajcie Resident Evil 4 VR!

Jak się okazuje, hakerzy mieli racje — kultowy Resident Evil 4 zmierza na gogle wirtualnej rzeczywistości od Facebooka. Za tę wersję gry odpowiadać będzie Capcom i doświadczone studio Aramture. Warto tu dodać, że nie jest to pierwsza gra z serii, w którą zagrać będziemy mogli w VR, ponieważ Resident Evil 7 posiadał już opcjonalny tryb wirtualnej rzeczywistości, dla posiadaczy PlayStation 4 i PSVR.

Na powyższej zapowiedzi wideo twórcy dzielą się z nami podstawowymi informacjami, odnośnie tej wersji gry, a także prezentowane jest kilka fragmentów z rozgrywki. I przyznać trzeba, że wstępnie wygląda to bardzo dobrze! Widać, że twórcy nie celują tu w prosty port, a w taką wersję gry, która w pełni wykorzysta potencjał wirtualnej rzeczywistości i widoku z pierwszej osoby — oryginalny Resident Evil 4 był w końcu grą trzecioosobową.

Pewnym rozczarowaniem może być fakt, że Resident Evil 4 VR trafi tylko na Oculus Quest 2. Trochę więc szkoda, że nie zdecydowano się na rozszerzenie ilości dostępnych platform, ale jest pewnie szansa, że w przyszłości gra ta pojawi się również na innych goglach VR.

Klasyczny Resident Evil 4 zadebiutował w 2005 roku na konsolach Nintendo GameCube i PlayStation 2. Dwa lata później gra wydana została również na PC i Nintendo Wii, a w 2011 roku światło dzienne ujrzała reedycja HD na PlayStation 3 i Xboksa 360. Na tym jednak lista platform się nie kończy, bo w 2014 roku wspomniana reedycja Resident Evil 4, pojawiła się również na PC, a jeszcze później na Xboksie One i PlayStation 4 – w międzyczasie, na rynku pojawiała się również wersja gry na Androida i iOS. Na sam koniec, w maju 2019 roku, klasyk ten został wydany na Nintendo Switch.

Jak więc widać, wydanie na Oculus Quest 2 zasili już całkiem pokaźną listę platform, na jakich to Resident Evil 4 jest dostępny. Więcej informacji na temat tej wersji gry, zobaczymy na Oculus Gaming Showcase, które odbędzie się w nocy z 21 na 22 kwietnia.