Lenovo Glass T1 (źrodło: lenovo)
Lenovo Glass T1 (źrodło: lenovo)

Lenovo Glasses T1 – wyświetlacz, który możesz zabrać ze sobą wszędzie

Nowa para inteligentnych okularów Lenovo, zastępujących wyświetlacz, wreszcie ujrzała światło dzienne. Nowinka bezproblemowo współpracuje z różnymi systemami – w tym z telefonami z Androidem, iPhone’ami, laptopami z systemem Windows, MacBookami i wieloma innymi sprzętami idącymi w parze z łączem USB-C.

Powiew innowacyjności

Nowość zaprezentowana na targach IFA 2022 zrobiła nie lada furorę. Sam producent uważa, że odkrył najbardziej funkcjonalny sposób korzystania z inteligentnych okularów. Dostęp do prywatnego wyświetlacza zdaje się nieść multum korzyści dla potencjalnych użytkowników.

Ekran jest świetną alternatywą w domowym biurze, w którym z różnych przyczyn nie ma zbyt wiele miejsca. Może on również zapewnić prywatność osobom, które często pracują w pociągach, kawiarniach czy samolotach. Ze względu na to, że urządzenie nie jest objęte ramami rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR oraz VR), może sprawdzić się również w przesyłaniu strumieniowym gier oraz wideo podczas połączenia z np. smartfonem.

Techniczne aspekty Lenovo Glasses T1

Lenovo Glasses T1 na pierwszy rzut oka przypominają standardowe okulary przeciwsłoneczne. W środku natomiast znajduje się micro wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wyświetlacz działa z płynną częstotliwością 60 Hz, a jego współczynnik kontrastu wynosi 10 000:1.

Wyświetlacz ma również certyfikaty TUV Flicker Reduced oraz TUV Low Blue Light, wspomagające zminimalizowanie obciążenia wzroku. Ekran oferuje bardzo przydatną funkcję, która pozwala na umiejscowienie go w jednym miejscu lub przesuwania względem naszego wzroku. Dzięki temu możemy korzystać z ekranu przy jednoczesnej interakcji w prawdziwym życiu. 

Projekt nadal jest prototypem i ciągle trwają nad nim prace, mimo to producent poinformował, że oficjalnej premiery rynkowej możemy spodziewać się już początkiem 2023 roku, a sugerowana cena nie powinna przekroczyć 500 dolarów.