Hit internetu: Lensa, czyli zdjęcia profilowe tworzone przez sztuczną inteligencję
(fot. Lensa)

Hit internetu: Lensa, czyli zdjęcia profilowe tworzone przez sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja (AI) to narzędzie, o którym jest coraz głośniej na świecie. Wiele firm wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia nowych funkcji swoich aplikacji. Tym razem przyszedł czas na Lensa AI, która pozwoli na wygenerowanie awataru na podstawie udostępnionej przez użytkownika bazy zdjęć.

Magiczne portrety w Lensa AI

Aplikacja Lensa AI umożliwia w łatwy sposób stworzyć portrety i awatary, w oparciu o udostępnione przez użytkownika zdjęcia. Aplikacja analizuje te fotografie i tworzy nowe grafiki, korzystając z algorytmów sztucznej inteligencji.

Hit internetu: Lensa, czyli zdjęcia profilowe tworzone przez sztuczną inteligencję

Aplikacja otrzymała wiele możliwości i funkcji. Jedną z nich są tzw. magiczne portrety. Aby możliwe było ich utworzenie, konieczne jest importowanie od 10 do 20 zdjęć twarzy. Cały proces, polegający na utworzeniu 50 portretów trwa około 20 minut.

Zrzut z Lensa AI
Lensa AI

Lensa AI jest płatną opcją, jednak użytkownik ma możliwość tygodniowego korzystania z aplikacji za darmo. Za nielimitowany dostęp do tworzenia przerobionych zdjęć należy zapłacić niemalże 140 złotych, ale utworzenie podstawowego pakietu 10 portretów w różnym stylu kosztuje jednorazowo 24 złote. Można skorzystać z różnych opcji pakietów – różnią się one ceną.

Jeden z naszych kolegów z Tabletowo postanowił spróbować wykorzystać funkcje tej apki. Zobaczcie efekty, na których uzyskanie pozwoliła aplikacja AI.

Część zdjęć źródłowych przesłanych do analizy przez aplikację Lensa:

A tak wyglądają grafiki stworzone przez aplikację:

Inne funkcje aplikacji

Poza wykorzystaniem aplikacji Lensa AI do stworzenia zestawu portretów czy awatarów możliwe jest także poprawienie szczegółów i niedoskonałości na zdjęciach, jak również zastosowanie filtrów i innych narzędzi do edycji. Możliwe jest pozbycie się irytujących cech na twarzy, wygładzenie skóry, rozświetlenie oblicza i wykadrowanie postaci w taki sposób, aby była umieszczona w centrum. Da się także pozbyć worków spod oczu, czy dodanie im blasku, a także zretuszujemy brwi, by wyglądały na gęstsze. Aplikacja daje również szansę na dopasowanie tła, rozmycie go, stworzenie efektu głębi i wielu innych.

Aplikacja wydaje się być bezpieczna, o ile udostępnianie swoich prywatnych zdjęć można tak nazwać. Narzędzie nie wymaga wielu zgód, jednak smak autorzy w sklepie Google Play informują, że program zbiera i przetwarza dane użytkownika, a także zdjęcia i filmy.

Apkę Lensa możecie pobrać ze sklepu App Store, a także Google Play.