Okładki trzech tomów komiksu "The Bestiary Chronicles"
Źródło: CampfireNYC + praca własna

Komiks narysowany przy pomocy AI wygląda fenomenalnie!

Komiks, którego autorem jest Steve Coulson, został stworzony we współpracy z Midjourney. AI odpowiadała za szatę graficzną, a efekt zachwyca!

Sztuczna inteligencja (czy, jak kto woli, AI) była bohaterką naszych artykułów już wielokrotnie. Czy to przy okazji głośnego i mocno kontrowersyjnego tematu, jakim było wygranie w konkursie artystycznym pracy wygenerowanej przez AI, czy też niedawno opublikowanego artykułu, w którym informowaliśmy o możliwości walki z łysieniem, przy pomocy sztucznej inteligencji.

Dziś jednak podzielę się z Wami swoim odkryciem, jakim jest „The Bestiary Chronicles”. Ta rewolucyjna (i jest to nad wyraz adekwatne określenie) praca została stworzona w kooperacji z Midjourney AI. Szata graficzna jest dopracowana momentami do tego stopnia, że trudno byłoby ją odróżnić od pracy wykonanej przez profesjonalnego grafika…

Komiks narysowany przez AI

Autorem historii przedstawionej w komiksie jest Steve Coulson, jeden z założycieli agencji marketingowej Campfire, obecnie na stanowisku dyrektora kreatywnego. Obrazy natomiast zostały wygenerowane w pełni przez Midjourney AI. Na pierwszy rzut oka wyglądają standardowo i zwyczajnie, jednak jeśli przyjrzymy się wystarczająco dobrze, to zobaczymy różnego rodzaju artefakty.

Komiks narysowany przy pomocy AI wygląda fenomenalnie!
Jeden z pierwszych artefaktów, na jakie się natkniemy – chłopiec z czterema rękami oraz cudacznym układem palców (Źródło: „The Lesson” by Steve Coulson & Midjourney)

Ile kosztują komiksy?

Tutaj najprawdopodobniej zaskoczę kilka osób, bowiem dostęp do komiksu (każdego z zeszytów) jest w pełni darmowy. Wszystkie można nieodpłatnie pobrać ze strony firmy, w formacie PDF bądź CBZ. Jest także opcja, aby pobrać je na urządzenia Apple oraz Amazon, bowiem komiksy zostały udostępnione również we wspomnianych serwisach.

Firma Jeffa Bezosa liczy sobie jednak po 3,14 dolara (niecałe 15 złotych) za drugi i trzeci tom. Bezpłatnie możemy odebrać tylko pierwszy…