Nie chcesz telewizora w sypialni? Dzięki LG szybko zmienisz zdanie!
fot. LG Display

Nie chcesz telewizora w sypialni? Dzięki LG szybko zmienisz zdanie!

Branżowe targi to idealna sytuacja ku temu, by pochwalić się nie tylko urządzeniami, które już trafiły, bądź lada dzień znajdą się w asortymencie danego producenta. To również okazja do zaprezentowania publiczności koncepcji, nad którymi pochylają się inżynierowie marki. Jedna z takich koncepcji, autorstwa LG, może sprawić, że ludzie spędzą znacznie więcej czasu na oglądaniu telewizji w łóżku.

Kilka miesięcy temu, w bardzo ograniczonym zakresie, trafiły do sprzedaży telewizory LG, wykorzystujące elastyczne, zwijane ekrany OLED. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, ekran telewizora, gdy nie jest używany, jest w stanie zwinąć się do półki, całkowicie znikając z pola widzenia przebywających w danym pokoju.

Pomysł ten, właśnie doczekał się rozwinięcia o koncepcję dedykowaną do wykorzystania w sypialni.

Przezroczysty, zwijany ekran tuż przy łóżku

LG zaprezentowało wizualizację telewizora, który mógłby stać się elementem ramy łóżka, bądź zostać zamontowanym w jej bezpośrednim pobliżu. Podobnie, jak w przypadku już dostępnych w sprzedaży urządzeń, nieużywany telewizor zwijałby się do przeznaczonego na ten cel pojemnika.

W tym miejscu zaczynają się różnice: ekran przeznaczony do wykorzystania w sypialni jest w 40% przezroczysty. Dzięki temu, może funkcjonować w dwóch trybach: pierwszym, jak najzwyklejszy telewizor i drugim: wyświetlając jedynie najistotniejsze informacje, takie jak godzina, pogoda czy powiadomienia, stając się niejako interfejsem HUD montowanym wprost do łóżka.

LG telewizor
fot. LG Display

Dzięki rozwiązaniu LG, tuż po przebudzeniu, naszym oczom ukażą się najpotrzebniejsze w tym momencie informacje, a możliwość wyświetlenia obrazu z pewnością sprawi, że zechcemy pozostać w łóżku jeszcze przez chwilę.

Oczywiście, to tylko bardzo wczesna koncepcja, jednak przyznam, że byłby to zdecydowanie interesujący gadżet.