Creator's Room z Jeffem Staple, źródło: LG
Creator's Room z Jeffem Staple, źródło: LG

ShoeCase i ShoeCare: urządzenia, które oczyszczą i wyeksponują obuwie

Jeff Staple jest jednym ze słynnych nowojorskich projektantów, znanym ze swojej marki odzieży STAPLE. To właśnie z nim, podczas targów CES 2023, firma LG postanowiła stworzyć Creator’s Room, a wewnątrz niego m. in. Styler ShoeCase oraz ShoeCare.

LG pomoże wyeksponować wyjątkowe buty w ShoeCase

Styler ShoeCase jest formą przezroczystej szafki na buty, w której możliwe jest nie tylko przechowywanie, ale przede wszystkim wyeksponowanie wyjątkowych par butów, na przykład kolekcji egzemplarzy z limitowanych edycji czy noszonych przez sławne osoby.

Ta szafka na buty jest nie tylko ochroną przed kurzem, ale również przed wilgocią czy promieniowaniem UV, które mogłoby negatywnie wpłynąć na wygląd butów i spowodować wyblaknięcie materiału. Każda para, umieszczona w szafce, lokalizowana jest na podstawce, która może obracać się o 360 stopni, dzięki czemu możliwe jest obejrzenie butów z każdej strony.

Rozmiar szafki zależy tylko i wyłącznie od użytkownika, gdyż pojemniki na pojedynczą parę mają budowę modułową, a ich maksymalna wysokość to cztery półki jedna na drugiej.

Creator's Room z Jeffem Staple, źródło: LG
ShoeCase i ShoeCare
Creator’s Room z Jeffem Staple, źródło: LG

Odśwież swoje obuwie i pozbądź się nieprzyjemnych zapachów

LG Styler ShoeCare jest natomiast formą odświeżacza do obuwia. Urządzenie ma dostęp do technologii TrueSteam dzięki filtrowi Zeo-Dry. Budowa i działanie tego filtra opiera się o zeolit, będący minerałem glinokrzemianowym, który pochłania wilgoć i neutralizuje zapachy.

ShoeCare jest również wyposażony w dyszę Multiple Moving Nozzle, dopasowującą się indywidualnie do rozmiaru butów, a która osusza ich wnętrze, natomiast funkcja Dual Care System umożliwia odświeżanie dwóch par butów jednocześnie.

Urządzenie oferuje dziesięć programów, określających rodzaj odświeżanego obuwia np. skórzane, zamszowe czy sportowe. Ponadto standardowy program odświeżania trwa zaledwie 37 minut. ShoeCare jest stosunkowo cichym urządzeniem, emitując dźwięk na poziomie 35 dB.

Oba urządzenia są kompatybilne z aplikacją ThinQ, dzięki czemu możliwe jest wprowadzanie ustawień odpowiednich dla użytkownika, a także kontrolowanie działania urządzeń.