LG SMART monitor
(źródło: LG)

Oto LG SMART – monitor stworzony do pracy. Ile kosztuje?

Południowokoreański producent mimo porzucenia produkcji smartfonów, bardzo dobrze radzi sobie w innych kategoriach sprzętu elektronicznego. Jedną z tych dziedzin są ekrany – telewizory, monitory dla graczy, ale także do pracy. Najnowszy LG SMART to wyświetlacz stworzony do tego drugiego celu. Ma także szereg udogodnień pozwalających na korzystanie ze sprzętu także do rozrywki.

LG SMART – monitor do pracy i rozrywki

LG właśnie wprowadziło swój najnowszy, inteligentny monitor do sprzedaży w Polsce. Jest to wyświetlacz stworzony przede wszystkim z myślą o pracy i rozrywce. Sprzęt został wyposażony w 31,5-calową matrycę VA, oferującą rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli) przy nieco niestandardowym odświeżaniu na poziomie 65 Hz.

Panel oferuje także typową jasność 250 nitów, kontrast statyczny 3000:1 i może wyświetlić aż 1,07 miliarda kolorów (10 bit). Zapewnia także 90% pokrycie przestrzeni barwowej DCI-P3. Producent nie zapomniał o implementacji technologii HDR10. Parametry, jakie ma LG SMART, wydają się idealne do różnego typu pracy. Z pewnością wysoka rozdzielczość i duża przekątna będą tu największym atutem – na monitorze zmieścimy wiele treści naraz.

LG SMART monitor
(źródło: LG)

Jako że LG SMART należy do inteligentnych monitorów, to oczywiście nie brakuje mu masy dodatkowych funkcji. Urządzenie może działać bez pomocy podpiętego urządzenia, ponieważ zostało wyposażone w system operacyjny webOS 22, dający dostęp do serwisów streamingowych – po pracy łatwo odpalimy swój ulubiony serial. Ekran ma także do dyspozycji wsparcie asystentów głosowych LG ThinQ oraz Amazon Alexa – można nim sterować urządzeniami IoT.

Pełen zestaw portów i ciekawa podstawka

Monitor LG SMART, zamiast standardowej podstawki, ma do dyspozycji ramię LG Ergo, które jeszcze bardziej dodaje elegancji wyświetlaczowi oraz daje możliwość korzystania z ekranu zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Sam uchwyt można zamontować przy pomocy zacisku lub śruby.

Urządzenie ma do dyspozycji dwa wbudowane głośniki o mocy 5 W oraz pełen zestaw portów i technologii łączności: jest USB-C (z zasilaniem 65 W), 2x HDMI, 3x USB 2.0, złącze LAN oraz Wi-Fi i Bluetooth z funkcją bezprzewodowego połączenia Miracast.

Monitor LG SMART można już zamawiać z oficjalnej strony producenta, gdzie kosztuje 2499 złotych.