GeForce NOW - LG

Usługa streamingu gier GeForce NOW dostanie gry Xbox i Blizzarda

Microsoft oficjalnie ogłosił nawiązanie współpracy z Nvidią, dzięki której gry Xbox będą dostępne w usłudze GeForce Now.

Streaming gier to przyszłość?

Szalenie popularny koncept streamingu treści to norma w dziedzinie filmowej i serialowej rozrywki. Giganci branż technologicznych i rozrywkowych próbują więc przenieść system na pole gamingu, choć nie obeszło się bez porażek – wg. branżowych analityków brak gier był powodem, dla którego Google Stadia, szeroko reklamowana i znana, nie była w stanie zdobyć wystarczająco dużej publiczności, co ostatecznie doprowadziło do zamknięcia usługi na początku 2023 roku.

Firmy nie ustają jednak w rozwoju swoich platform. Niedawno Microsoft pochwalił się planami dotyczącymi usługi streamingowej GeForce Now. Na swojej konferencji prasowej gigant przedstawił więcej planów związanych z przejęciem Activision, w tym nową umowę, która wniesie nowe tytuły do GeForce Now. Umowa po raz pierwszy wprowadzi gry Xbox, a także tytuły Activision Blizzard – w tym Call of Duty – na platformę.

GeForce Now przesyła strumieniowo gry PC przez chmurę do graczy korzystających z zatwierdzonych tytułów i platform, w tym Steam i Epic Games. Lista obsługiwanych gier platformy drastycznie się rozszerzyła w ciągu ostatnich kilku lat. Dzięki nowej umowie do biblioteki trafią najgłośniejsze tytuły ze stajni Activision. Przypuszczalnie Microsoft pozwoli również graczom przesyłać strumieniowo gry z aplikacji Xbox dla systemu Windows, być może nawet tytuły Game Pass. Konkrety nie zostały jednak jeszcze ogłoszone.

Usługa streamingu gier Geforce Now (Źródło:Geforce)
Bogata biblioteka Geforce Now wzbogaci się o nowe tytuły (Źródło:Geforce)

Kontrowersyjne przejęcie źródłem pytań

Przejęcie Activision przez Microsoft, które jest głośnym tematem już od zeszłego roku, nie obchodzi się bez kontrowersji, problemów i pytań. Microsoft cały czas dąży do sfinalizowania transakcji, a porozumienie dostarczające gry Activision na platformę streamingową ma zachęcić decydentów do wyrażenia ostatecznej zgody. Ponadto firma ogłosiła również kolejną umowę, w ramach której przeniesie Call of Duty również na Nintendo Switch.