FlixClassic na telewizorach Samsung Smart TV
fot. FlixClassic

Nowa platforma VOD trafiła na urządzenia Samsung Smart TV

W dzisiejszych czasach możemy oglądać dziesiątki tysięcy filmów i seriali na różnych platformach streamingowych, lecz nie zawsze udaje nam się znaleźć te, na których nam zależy. Dzięki kolejnemu serwisowi, który zyskał swoją aplikację na telewizory Samsunga, może być to znacznie łatwiejsze.

Klasyki kina w jednym miejscu

Znacie to uczucie, gdy przypomina wam się klasyk kina sprzed wielu, wielu lat, lecz nie możecie go nigdzie znaleźć? Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+ i inne platformy mogą się okazać mało pomocne w przypadku dość starych filmów, lecz do takich zadań specjalnych powstała platforma FlixClassic.

Jak podają jej twórcy, w bibliotece serwisu można znaleźć ponad 330 filmów. Są to takie tytuły, jak: Metropolis, Umberto D., Kret, Dzika Planeta, Django, Konwój, Podbój Planety Małp, Bitwa o Planetę Małp, W podziemiach Planety Małp, Opowieści z krypty, Świat przyszłości, Plan 9 z kosmosu, Folwark zwierzęcy, Tess, Showgirls, Przeminęło z wiatrem, Solaris, Księga dżungli, Dobry wojak Szwejk, Pepe Le Moko czy Kaligula.

Samsung The Frame LS03 (QE55LS03BAUXXH)
Samsung The Frame LS03 (QE55LS03BAUXXH) / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

FlixClassic już na Samsung Smart TV

Te i wiele więcej perełek XX-wiecznej kinematografii można od teraz bez przeszkód oglądać na wielkim ekranie. Aplikacja FlixClassic przeszła certyfikację i jest teraz dostępna na telewizorach Samsung Smart TV z systemem operacyjnym Tizen. Do tej pory platforma była dostępna przez przeglądarkę oraz z poziomu aplikacji na iOS i Androida.

To jednak nie jest szczyt rozwoju FlixClassic. Twórcy zapewniają, że podobną aplikację przygotowali także na telewizory LG Smart TV. Powinna zostać niebawem udostępniona – aktualnie przechodzi proces weryfikacji w sklepie.

Ponadto wystartował podcast FlixTalk, podczas którego dyrektor platformy Miłosz Stelmach i reżyser Adam Uryniak rozmawiają na temat kontekstu filmów, analizują kluczowe sceny czy też ogólnie dyskutują na temat kinematografii i sztuki filmowej. Nagrania są dostępne do odsłuchania m.in. na Spotify oraz YouTube.

By pobrać nową aplikację FlixClassic wystarczy udać się do sklepu z aplikacjami na swoim telewizorze Samsung. Jeśli nasze urządzenie jest z nią zgodne, bez problemu ją pobierzemy i zainstalujemy. Wtedy wystarczy zalogować się do serwisu – na stronie FlixClassic można aktywować dostęp na telewizorze Samsung za pomocą krótkiego kodu.