Niedługo w ringu zobaczymy ludzi w egzoszkieletach?

Niedługo w ringu zobaczymy ludzi w egzoszkieletach?

Boks na dzień dzisiejszy jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu na świecie. Największą popularnością cieszą się walki zawodników wagi ciężkiej. Walki te przyciągają ogromne liczby ludzi nie tylko przed telewizory, ale również na stadiony. Pewna japońska firma wpadła jednak na pomysł, jak jeszcze bardziej urozmaicić ten sport, ale również przy okazji pomóc ludziom, którzy na co dzień mają problemy z poruszaniem się.

Świeże pomysły Japończyków

Japońska firma Skeletonics skonstruowała egzoszkielet, za pomocą którego maszyna jest w stanie naśladować nasze ruchy nawet bez zasilania. Mimo, że producent jest na rynku od 10 lat, jest to jego pierwszy model, który został konkretnie skonstruowany w celu walki w ringu.

Skeletonics Fighter, bo o nim mowa, to egzoszkielet, który w czasie rzeczywistym i z dużą precyzją odwzorowuje ruchy, takie jak uderzenie profesjonalnego boksera.

Egzoszkielet Skeletonics Fighter
Egzoszkielet Skeletonics Fighter

W jaki sposób funkcjonuje Skeletonics Fighter?

Ten sztuczny szkielet działa na podstawie technologii, która łączy ze sobą mechanizmy oraz siłę osoby obsługującej. Jak twierdzi sam producent, Skeletonic połączyło konstrukcje mechaniczne (która nie ma potrzeby korzystania z prądu) oraz części elektroniczne do ludzkiego ciała w celu dostarczenia doświadczenia, które będzie płynne.

Egzoszkielety Skeletonics Fighter w ringu
Egzoszkielety Skeletonics Fighter w ringu

Następca specjalnie dopasowany do ringu

Model jest następcą wcześniejszego projektu o nazwie Arrive, który mierzył prawie 3 metry. Skeletenoics Fighter został zbudowany na podstawie Arrive, ale jednak zostało on skonfigurowany w celu większej mobilności oraz praktyczności, aby lepiej odnajdywać się w ringu.

Dostępność na razie mocno ograniczona

Jak podaje producent, obecna cena maszyny jest na tyle wygórowana, że nie będzie na nią stać przeciętnego obywatela jeszcze przez jakiś czas, ale wierzy, że wraz z dalszym rozwojem technologii oraz masową produkcją będą w stanie znacznie zmniejszyć koszty.

Zmniejszenie kosztów może doprowadzić w przyszłości do rozpowszechnienia tego typu wynalazków i dostarczaniu nam nowego rodzaju przyjemności – niczym z filmu „Giganci ze stali”.

Wielki potencjał w tym młodym przemyśle

Rozwój przemysłu egzoszkieletów postępuje z roku na rok i niewykluczone, że będzie w stanie nie tylko dostarczyć ludziom nowych doznań, ale też pomóc zwalczać następstwa chorób takich, jak wylew, który w niektórych przypadkach jest w stanie całkowicie sparaliżować człowieka.