Mark Zuckerberg potwierdza: okulary we współpracy z marką Ray-Ban zadebiutują w tym roku

Mark Zuckerberg potwierdza: okulary we współpracy z marką Ray-Ban zadebiutują w tym roku

O tym, że Facebook pracuje nad okularami, które powstać mają we współpracy z Ray-Ban wiadomo od jakiegoś czasu. Nie wiadomo jednak tego, czym tak właściwie będą. Rąbka tajemnicy uchylił niedawno Mark Zuckerberg, rzucając nowe światło na produkt, który powinien zadebiutować lada dzień.

Okulary Facebooka i Ray-Ban powstaną – to pewne

Pierwsze, oficjalne zapowiedzi wspomnianych okularów ujrzeliśmy już rok temu. Niestety, wówczas nie było wiadomo o nich właściwie nic, poza tym, że mają zachować klasyczną formę. Wiadomo było również, że ich debiut planowany jest właśnie na rok 2021.

Podczas ostatniej konferencji, na której zarząd Facebooka prezentował wyniki finansowe, na temat powstających okularów wypowiedział się Mark Zuckerberg. Niestety, on również był bardzo skąpy w informacjach co do tego, czym nowe urządzenie tak właściwie jest.

To następne urządzenie Facebooka

Jak zadeklarował Zuckerberg, następnym produktem, jaki ukaże się pod marką Facebooka, będą właśnie wspomniane okulary. Ich producentem będzie Ray-Ban we współpracy z EssilorLuxottica.

Choć amerykański gigant mediów społecznościowych mocno stawia na rozwój technologii rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, w nadchodzących okularach ich nie znajdziemy. Wiadomo, że nie jest to urządzenie AR i nie będzie wyposażone w żaden wyświetlacz.

Czym zatem będą okulary Facebooka i Ray-Ban? Najprawdopodobniej czymś na kształt Bose Frames, Huawei Glasses albo Amazon Echo Frames, czyli okularami z wbudowanymi słuchawkami, najprawdopodobniej z obsługą asystenta głosowego.

Mark Zuckerberg zapowiada, że premiera okularów już niedługo. Cóż, czekamy.