Smart urządzenia dołączają do Matter (źródło: LEVITON)
Smart urządzenia dołączają do Matter (źródło: LEVITON)

Matter w czterech nowych urządzeniach. LEVITON wdraża aktualizację

Standard inteligentnego domu, znany jako Matter, jest coraz bardziej powszechny. Wiele firm dołącza swoje urządzenia do tego systemu, co zwiększa ich użyteczność i znacząco ułatwia klientom tworzenie jednego, kompatybilnego i dobrze współgrającego Smart Home’u. Również marka LEVITON dorzuciła do tego pakietu swoje sprzęty.

Wybrane urządzenia marki LEVITON już ze standardem Matter

Marka LEVITON, znana m. in. z inteligentnych przełączników, dołącza cztery swoje urządzenia z serii Decora Smart WiFi drugiej generacji do standardu Smart Home, jakim jest Matter. System ten pozwala na łatwiejsze skonfigurowanie urządzeń domowych, a także korzystanie ze sprzętów pochodzących od różnych producentów.

Wśród proponowanych urządzeń, które otrzymały dostęp do Matter znalazł się ściemniacz D26HD oraz wersja wtykowa D23LP Mini, a także wtyczka D215P i przełącznik D215S. Co istotne, do instalacji tych konkretnych urządzeń konieczne jest posiadanie przewodów neutralnych.

Smart urządzenia dołączają do Matter (źródło: LEVITON)
(fot. LEVITON)

Działanie systemu Smart Home i jego możliwości

Jak zauważa portal TheVerge, wiele modeli włączników, ściemniaczy czy inteligentnych wtyczek konkurencyjnych producentów już otrzymały dostęp do Matter, jednak wtyczka z funkcją ściemniania światła wydaje się być pierwszym tego typu sprzętem.

Urządzenia marki LEVITON, które dołączyły do sukcesywnie rozpowszechnianego standardu Smart Home, miały możliwość połączenia się już z platformami inteligentnego domu takimi, jak Alexa, Google Home, a także Apple Home i SmartThings. Było to możliwe dzięki chmurze My Leviton, jednakże dzięki aktualizacji urządzenia powinny reagować szybciej i być bardziej niezawodne. Wszystko dlatego, że będą zarządzane lokalnie.

Oczywiście osoby, które pragną nadal korzystać z aplikacji dedykowanej dla urządzeń tego producenta, nie tracą tej możliwości, a przede wszystkim utrzymują wszystkie zaawansowane funkcje, które nie są jeszcze dostępne w ograniczonym zestawie poleceń dla standardu inteligentnego domu.