Platforma Max trafi do Polski w czerwcu (źródło: Warner Bros. Discovery)
Platforma Max trafi do Polski w czerwcu (źródło: Warner Bros. Discovery)

Max trafi do polski w czerwcu. Jakie pakiety będą dostępne?

Jak wynika z oficjalnych informacji udzielonych przez Warner Bros. Discovery, platforma Max wejdzie na polski rynek w czerwcu br. Serwis streamingowy będzie dostępny w trzech pakietach, a fani sportu i tradycyjnych kanałów telewizyjnych otrzymają możliwość wykupienia pakietu dodatkowego.

O tym, kiedy Max zastąpi HBO Max…

Od wielu miesięcy wiemy o tym, iż platforma streamingowa HBO Max zostanie zastąpiona Maxem. Prawdopodobnie sytuacja będzie podobna do tej z marca 2022 roku, kiedy to HBO GO zamieniono w HBO Max. Nadszedł jednak czas na kolejną migrację. Warner Bros. Discovery na początku marca br. przekazało informację o tym, jakoby nowa wersja serwisu miała pojawić się w rękach polskich użytkowników wiosną, jednak nie określono bardziej szczegółowej daty.

Astronomiczna wiosna wystartowała, a platforma nadal nie zmieniła nazwy. Jej właściciele mają jednak sporo czasu, aby dotrzymać słowa, bo ta pora roku potrwa aż do 20 czerwca br. I, zgodnie z najnowszą zapowiedzią, serwis ma rozpocząć działalność w naszym kraju właśnie w czerwcu.

Co ciekawe, część europejskich krajów zyska dostęp do Maxa już 21 maja 2024 roku, a wśród nich znalazły się te należące do państw Skandynawii, Europy Środkowo-Wschodniej oraz Półwyspu Iberyjskiego. Końcowo platforma będzie pracować w 65 krajach świata.

Rodzaje pakietów w Polsce

W ręce polskich widzów trafią aż trzy pakiety do wyboru oraz jeden dodatkowy. Podstawowy będzie oczywiście najtańszy, dostępny na dwa urządzenia i obejmie treści wyświetlane w Full HD oraz reklamy. Warner Bros. Discovery porównuje tę wersję do Playera.

Po wykupieniu pakietu Standard użytkownik pozbywa się reklam, również w tym przypadku można korzystać z dwóch urządzeń w jednym czasie, a jakość plasuje się na poziomie Full HD. Dodatkowo możliwe jest pobranie 30 tytułów, aby mieć do nich dostęp w trybie offline.

Wersja Premium udziela dostępu do treści w rozdzielczości 4K oraz Full HD, a także dźwięków Dolby Atmos, jakość zależna jest od wybranego filmu, serialu czy programu. W tym przypadku możliwe jest korzystanie z czterech urządzeń, a użytkownik może pobrać aż 100 tytułów, aby obejrzeć je w trybie offline. Oczywiście Premium nie zawiera reklam.

Dla fanów tradycyjnej telewizji oraz sportu przygotowano tzw. pakiet dodatkowy o nazwie „Kanały TV i Sport”. Subskrybenci znajdą w nim m.in. stacje TVN24, CNN, TVN, TVN7, Cartoon Network czy Cartoonito oraz Eurosport 1 i Eurosport 2. Poza tym użytkownicy zyskają dostęp do najważniejszych relacji ze sportowych zmagań. Opcja ta nie działa samodzielnie, można wykupić ją jako dodatek do pakietu Podstawowego, Standard lub Premium.

Ceny poszczególnych pakietów nie zostały jeszcze upublicznione.