Meta Quest 3 (źródło: Meta)
Meta Quest 3 (źródło: Meta)

Meta Quest+, czyli abonament na usługi wirtualnej rzeczywistości

Meta ogłosiła wprowadzenie planu abonamentowego, który zapewni dostęp do gier wirtualnej rzeczywistości. Ile kosztuje subskrypcja Meta Quest+ i jakie daje możliwości użytkownikom zestawów VR?

Kolejne nowości w firmie Meta

Minął niecały miesiąc, odkąd Mark Zuckerberg ogłosił, że najnowszy zestaw Meta Quest 3 wejdzie na rynek jesienią tego roku. Ma cechować go lepsza rozdzielczość ekranów i smuklejsza obudowa. Oparty na chipsecie Snapdragon nowej generacji, gwarantującym dwukrotnie wyższą wydajność graficzną i płynniejszą pracę, pozwoli wejść na jeszcze lepszy poziom rozrywki. Ale co z grami? Firma Meta już w marcu wspomniała o planie stworzenia planu subskrypcyjnego na gry, a teraz nareszcie go pokazała.

Quest 3 (źródło: Meta)
Quest 3 (źródło: Meta)

Abonament Meta Quest+ ma powiększać się o dwie pozycje z każdym kolejnym miesiącem opłat. Oznacza to, że użytkownicy na początek otrzymają dostęp do dwóch tytułów, jednak z każdym kolejnym okresem rozliczeniowym biblioteka będzie się wzbogacała o kolejne. W przypadku przerwy w subskrypcji i powrotu po wybranym przez gracza czasie, użytkowane wcześniej pozycje powrócą do biblioteki.

Ile trzeba zapłacić za usługę Meta Quest+ i jakie gry obejmuje?

Pierwszy miesiąc planu abonamentowego Meta Quest+ jest dla nowych użytkowników promocyjny i związany z kwotą zaledwie 1 dolara. Co istotne, obniżona kwota obowiązuje do 31 lipca br. Opłata za każdy kolejny miesiąc wyniesie 7,99 dolarów, czyli po prostym przeliczeniu około 33 złote. Użytkownicy mogą zdecydować się też na rozliczenie roczne, które kosztuje 59,99 dolarów, a więc około 244 złote.

Plan abonamentowy Meta Quest+ (źródło: Meta/YouTube)
Plan abonamentowy Meta Quest+ (źródło: Meta/YouTube)

Lipcowe gry w ramach planu to Pistol Whip oraz Pixel Ripped 1995, na sierpień natomiast przewiduje się wprowadzenie tytułów takich, jak Walkabout Mini Golf, a także MOTHERGUNSHIP: FORGE. Nowa usługa Meta Quest+ jest dedykowana dla posiadaczy urządzeń Quest 2, Quest Pro oraz Quest 3, które według zapowiedzi, ma wejść do sprzedaży jesienią.