Meta Quest 3 (źródło: Meta)
Meta Quest 3 (źródło: Meta)

Meta Quest 3 w sprzedaży jesienią. Co zaoferuje?

Mark Zuckerberg zapowiedział najnowszy zestaw do wirtualnej i mieszanej rzeczywistości produkcji firmy Meta. Quest 3 ma zasilić rynek jeszcze w tym roku i charakteryzować się ulepszoną rozdzielczością, wydajnością, a także smuklejszą obudową. Co jeszcze zaproponował technologiczny gigant?

Funkcjonalność i ulepszona rozdzielczość w Meta Quest 3

Meta Quest 3 ma pojawić się jesienią tego roku i charakteryzować się przede wszystkim najwyższą dotychczas rozdzielczością, której osiągnięcie było możliwe dzięki soczewkom typu pancake. Tego typu rozwiązanie pozwala na uzyskanie dobrej jakości obrazu, pomimo niewielkiej odległości pomiędzy wyświetlaczem a soczewkami.

Urządzenie to po raz pierwszy zostało oparte o chipset Snapdragon nowej generacji, co pozwoliło na osiągnięcie dwukrotnie wyższej wydajności graficznej, poprawę szczegółowości i upłynnienie pracy, w porównaniu do Quest 2.

Najnowszy zestaw firmy Meta otrzymał dostęp do technologii Meta Reality, który daje możliwość bezproblemowego połączenia się świata fizycznego z wirtualnie utworzonym. Kolory mają być odwzorowywane wiernie i naturalnie, a interakcja w przestrzeni intuicyjna.

Najnowszy zestaw jeszcze w tym roku

Meta Quest 3 został wyposażony w dwie kolorowe kamery 4 Mpix RGB oraz czujnik głębi, dzięki czemu obrazy przestrzenne są jeszcze bardziej dokładne. Firma uważa swój najnowszy sprzęt jako pierwszy wypuszczony na masowy rynek sprzęt, gwarantujący dostęp zarówno do wirtualnej, jak i mieszanej rzeczywistości, w obrębie jednego urządzenia.

Planowany na jesień zestaw otrzymał o 40% cieńszy profil optyczny w porównaniu do wersji Quest 2. Przeprojektowano również kształt kontrolerów, czyniąc go wygodniejszym i bardziej ergonomicznym. Producent zrezygnował z zewnętrznych pierścieni śledzących, natomiast dodał dotykowe TruTouch.

Quest 3 (źródło: Meta)
Quest 3 (źródło: Meta)

Urządzenie jest kompatybilne z biblioteką gier Quest 2, gdzie ulokowano ponad 500 gier, a w planach są kolejne premiery. Najnowszy zestaw Meta ma trafić na rynki wszystkich tych krajów, które dotychczas oferowały sprzedaż wcześniejszych wersji urządzeń Quest.

Sprzęt z pamięcią 128 GB za kwotę rozpoczynającą się od 499,99 dolarów (około 2100 złotych).