Ekrany i wyświetlacze firmy BOE, telewizor w 16K
(źródło: BOE)

Co za potwór. Ten telewizor działa w 16K i ma przekątną aż 110 cali

Chiński producent BOE podczas targów Display Week zaprezentował swoje najnowsze wyświetlacze. Wśród najciekawszych produktów pojawił się 110 calowy telewizor, który osiąga jakość na poziomie 16K.

Ogromny telewizor z wysokiej jakości obrazem

W telewizorach i ich jakości obrazu możemy naprawdę dużo, i długo wybierać. Zwykle w Polsce stawiamy jednak na rozdzielczość Full HD, choć coraz częściej inwestujemy w 4K UHD. Na rynku dostępne są także wyświetlacze 8K UHD, ale taki zakup związany jest już ze sporym wydatkiem. To jednak nie jest przeszkodą dla producenta BOE, który na targach Display Week pokazał swój nowy telewizor z jakością wyświetlania rzędu 16K.

Działanie tego wzbudzającego podziw urządzenia opiera się o technologię tlenkową firmy, która pozwoliła na uzyskanie ultrawysokiej rozdzielczości 16K, czyli aż 15360 na 8640 pikseli! Przekątna telewizora BOE to 110 cali, a kąt widzenia plasuje się na poziomie 178 stopni. Poza tym sprzęt otrzymał wysoki poziom kontrastu, wyświetlania koloru czarnego oraz niski współczynnik odbicia. Ten ogromny ekran naprawdę robi wrażenie, jednak cena nie jest znana, a z pewnością będzie wysoka. Czy ktokolwiek go kupi?

Co jeszcze zaprezentowało BOE?

Poza 110-calowym telewizorem firma BOE pokazała także serię wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, które otrzymały rozwiązania ADS Pro. Na targach zaprezentowano także wysokiej klasy wyświetlacz laptopa o częstotliwości odświeżania na poziomie 600 Hz i czasem odpowiedzi w postaci zaledwie 1 milisekundy.

Wśród nowych produktów pojawił się także pierwszy na świecie nisko emisyjny i przyjazny dla środowiska wyświetlacz o rozmiarze 27 cali. Został wykonany z materiałów, które można poddać recyklingowi, a przy tym zużywa niewielkie ilości energii elektrycznej, zachowując rozdzielczość QHD.

Producent pokazał także swoje rozwiązania w dziedzinie elastycznych wyświetlaczy typu f-OLED. Wśród urządzeń zaprezentowano 10-calowego notebooka, którego ekran można w łatwy sposób rozszerzyć do 17 cali. Wypuszczono również 163-calowy, bezramkowy wyświetlacz o ultrawysokiej jakości obrazu, zaopatrzony w system ochrony oczu.