Nest Wifi Pro (źródło: Google)
Nest Wifi Pro (źródło: Google)

Nest WiFi Pro z aktualizacją. Naprawiono irytującą usterkę

Routery Google, znane jako Nest WiFi Pro, otrzymały majową aktualizację. Dzięki niej, przede wszystkim naprawie powinny ulec dotychczas nieprawidłowe wyniki testu prędkości. Wzrosnąć ma również ogólna wydajność urządzeń.

Aktualizacja routerów Nest Wifi Pro

Użytkownicy routerów Nest Wifi Pro, którzy posiadali internet o szybkości przekraczającej 500 Mb/s, od zeszłego roku borykali się z problemami dotyczącymi nieprawidłowych pomiarów prędkości sieci w aplikacji Google Home. Przedsiębiorstwo przyznało, że występują błędy i zaleciło przeprowadzanie testów w innych aplikacjach lub witrynach.

Teraz pojawił się nowy artykuł wsparcia routerów oraz treść aktualizacji. Google ogłosiło, że od 15 maja na sprzętach Nest Wifi Pro wprowadza aktualizacje oprogramowania, które będą odbywały się automatycznie. Poprawki sprzętu pozwoliły teraz na zlikwidowanie problemu zaniżania przeprowadzanych przez użytkownika testów prędkości internetu za pośrednictwem aplikacji inteligentnego domu Google Home. Technologiczny gigant ulepszył również bezpieczeństwo, stabilność oraz wydajność routerów.

Nest Wifi Pro (źródło: Google)
Nest Wifi Pro (źródło: Google)

Czy urządzenia już otrzymały poprawki?

Aby sprawdzić czy router otrzymał już aktualizację, należy wejść w aplikację Google Home na urządzeniu mobilnym i przejść do konkretnego urządzenia – w tym przypadku Nest Wifi Pro. Następnie należy nacisnąć symbol koła zębatego, ulokowanego w prawym górnym rogu. Jeśli wersja aktualizacji jest zgodna z ciągiem liczb 1.63.355999, oznacza to, że urządzenie otrzymało już poprawki.

Przedsiębiorstwo nieustannie wprowadza zmiany i ulepszenia w swoich systemach, szczególnie w aplikacji dla inteligentnego domu Google Home. Ostatnio wśród nowych możliwości pojawiła się między innymi opcja sterowania bramami garażowymi, a interfejs przeszedł gruntowne odświeżenie. Firma nie zapomniała też o aktualizacjach Wear OS. Zegarki pozwalają teraz na sterowanie większą liczbą domowych sprzętów smart.