(źródło: Google Home)
(źródło: Google Home)

Google Home pozwoli na sterowanie bramami garażowymi

Aplikacja Google Home nieustannie się zmienia. Aktualizacje wdrażane przez giganta technologicznego sprawiają, że użytkownicy mogą tworzyć swój inteligentny dom w łatwy i przejrzysty sposób. Teraz Google Home może sterować niektórymi bramami garażowymi.

Dom inteligentniejszy niż myślisz

Google Home to jedna z najbardziej rozwijających się aplikacji, jeśli chodzi o sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Z każdym miesiącem użytkownicy otrzymują coraz to nowsze funkcje i możliwości wykorzystania swoich sprzętów smart home, pochodzących od wielu różnych producentów.

W taki właśnie sposób, do ogromnej gamy inteligentnych urządzeń dołączyły teraz bramy garażowe. Dzięki temu szczęśliwi posiadacze smart drzwi garażowych mogą swobodnie je otwierać i zamykać, używając do tego tylko jednego przycisku w aplikacji.

(źródło: Google Home)
(źródło: Google Home)

Bramy garażowe sterowane aplikacją. Czy to na pewno bezpieczne?

Wprowadzenie tej zmiany było oczekiwane przez użytkowników, szczególnie, że funkcja ta wyświetlała się w możliwościach aplikacji, jednak nie miała bezpośredniego zastosowania. Posiadacze inteligentnej bramy musieli więc pisemnie lub głosowo, za pomocą Asystenta Google, sterować swoimi drzwiami garażowymi.

Opcja ta póki co została potwierdzona w urządzeniach marki Tailwind, a jak donosi 9to5google, funkcja wyświetla się również w bramach produkcji Nexx, choć w tym przypadku nie da się zweryfikować, czy faktyczne sterowanie jest możliwe. Niepewność ta wynika z problemów z bezpieczeństwem urządzeń tej firmy, które pojawiły się przed miesiącem. Hakerzy udowodnili wtedy, że przez istniejące luki możliwe jest włamanie się do systemu bramy z każdego miejsca na świecie i zdalne nią sterowanie.

Brama garażowa (źródło: Nexx)
Brama garażowa (źródło: Nexx)