Mi Robot Vacuum Mop Pro

Mi Robot Vacuum Mop Pro w Polsce już od 7 kwietnia

Choć na Tabletowo żyjemy teraz cenami, jakie Xiaomi wyznaczyło dla Mi 10 i Mi 10 Pro, to na łamach oiot nie możemy zapominać o innych nowościach, które na dziś przygotował ten producent. Oto Mi Robot Vacuum Pro, czyli nowy automatyczny odkurzacz prosto z Państwa Środka.

Jeszcze parę lat temu roboty sprzątające wydawały mi się być niszowym wręcz produktem – teraz widzę, że ta grupa sprzętów staje się coraz to bardziej popularna. Zresztą nic w tym dziwnego, bo chyba każdy zgodzi się z tym, że miło jest mieć regularnie i automatycznie odkurzone mieszkanie czy dom, prawda?

Trzeba przyznać, że Xiaomi zdaje się wręcz lubować w robotach sprzątających tudzież automatycznych odkurzaczach. Nie dalej jak tydzień temu informowaliśmy Was o premierze Xiaomi Roborock T7, a dzisiaj miała miejsce polska prezentacja kolejnego modelu, tym razem sygnowanego znanym i lubianym logo. Oto Mi Robot Vacuum Mop Pro.

Mi Robot Vacuum Mop Pro – jeden odkurzacz, trzy tryby pracy

Mi Robot Vacuum Mop Pro to kolejna generacja robotów sprzątających od Xiaomi. Ten model oferuje trzy tryby pracy – odkurzanie, mycie oraz, co najważniejsze, jednoczesne mycie i odkurzania.

Mi Robot Vacuum Mop Pro

Deklarowana przez producenta moc ssania Mi Robot Vacuum Mop Pro to 2100 Pa. Inne funkcje, na które zwraca uwagę Xiaomi, to pokonywanie przeszkód o wysokości do dwóch centymetrów, kontrola siły strumienia wody praz algorytm SLAM umożliwiający precyzyjne zaplanowanie trasy odkurzania.

Xiaomi Home i Mi Robot Vacuum Pro

Oczywiście nie pisalibyśmy o tym odkurzaczu, gdyby nie miał wspólnego nic z IoT. Robot sprzątający integruje się z systemem Mi Home, a więc można podłączyć go do systemu Xiaomi Smart Sensor Set – oczywiście jeśli taki posiadamy. Zdalne sterowanie odkurzaczem – to jest to!

Mi Robot Vacuum Mop Pro

Warto nadmienić, że Mi Robot Vacuum Pro jest kompatybilny zarówno z Asystentem Google, jak i Amazon Alexa – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sterować nim również w ten sposób.

Mi Robot Vacuum Pro – cena w Polsce, dostępność

Opisywany model odkurzacza pojawi się w sklepach już wkrótce, bo 7 kwietnia bieżącego roku. Za najnowszy model robota sprzątającego trzeba będzie zapłacić 1699 złotych. Warto nadmienić, że urządzenie będzie dostępne zarówno w czarnej, jak i białej wersji kolorystycznej.