Copilot Pro (źródło: Microsoft)
Copilot Pro (źródło: Microsoft)

Microsoft Copilot Pro, czyli subskrypcja pomocnika sztucznej inteligencji

Copilot to asystent oparty o sztuczną inteligencję, którego zadaniem jest codzienne wspomaganie użytkowników w pracy, rozrywce i nauce. W ramach platformy Microsoft 365 wielu klientów może skorzystać z płatnej subskrypcji, rozszerzającej możliwości AI. Jakie funkcje oferuje ta opcja i kto może się w nią zaopatrzyć?

Dostępność subskrypcji Copilot Pro

Microsoft Copilot to funkcja dostępna dla każdego użytkownika, również w naszym kraju. Technologiczny gigant ogłosił jednak płatną wersję Pro, która pozwala na korzystanie ze sztucznej inteligencji w jeszcze szerszym zakresie niż było to możliwe dotychczas. Usługa dostępna jest za 20 dolarów za użytkownika miesięcznie, a więc za około 80 złotych. Niestety – nie w Polsce.

Na ten moment Copilot Pro dostępny jest w Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, a także w Australii, Brazylii, Indiach, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Nowej Zelandii oraz USA. Wkrótce jednak planowane jest udostępnienie nowej subskrypcji na innych rynkach. Copilot Pro obsługuje język angielski, francuski, niemiecki i włoski oraz japoński, portugalski i hiszpański.

Jakie funkcje trafią do subskrybentów?

Najnowsza propozycja Microsoftu, w ramach subskrypcji Copilot Pro, ma pozwolić na utworzenie pojedynczego środowiska użytkownika, które będzie mogło zostać wykorzystane na wielu urządzeniach. Sztuczna inteligencja ułatwi pracę na komputerach, Macach i iPadach w popularnych programach, takich jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz OneNote. Funkcje te w wersji zapoznawczej trafiają do użytkowników z aktywną subskrypcją Microsoft 365 Personal oraz 365 Family.

Subskrybenci Copilot Pro zyskają także dostęp do modelu językowego GPT-4 Turbo, opracowanego przez firmę OpenAI. Klienci będą mogli korzystać ze sztucznej inteligencji nawet w godzinach szczytu. W ramach nowego produktu Microsoftu użytkownicy skorzystają z ulepszonego generatora obrazów. Opcja ta obecnie jest realizowana jest za pomocą Image Creator spod skrzydeł marki Designer, który zastąpił Bing Image Creator. Z czasem opłacający wersję Pro otrzymają także możliwość tworzenia własnych kategorii w postaci Copilot GPT

Copilot Pro (źródło: Microsoft)
Copilot Pro (źródło: Microsoft)

Opłata subskrypcyjna nie jest konieczna, jeśli użytkownik nadal chce korzystać z dotychczasowych możliwości wersji podstawowej Copilota. Zyska on dodatkowe i bezpłatne rozszerzenia, które wspomogą codzienną pracę, naukę i kreatywność.

Microsoft wprowadza także Copilot GPT, dzięki któremu narzędzie dostosuje się do potrzeb użytkownika i poruszanego przez niego tematu, takiego jak fitness, podróże czy gotowanie. Z możliwości sztucznej inteligencji możemy już korzystać na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS za pomocą aplikacji Copilot oraz Microsoft 365.