AI w drodze do Outlooka dla komputerów. Odpisywanie na maile będzie łatwiejsze?
fot. Pixabay

AI w drodze do Outlooka dla komputerów. Odpisywanie na maile będzie łatwiejsze?

Sztuczna Inteligencja gości w aplikacji Microsoft Outlook już od dłuższego czasu, oferując gotowe propozycje odpowiedzi na otrzymane wiadomości e-mail. Microsoft właśnie zdecydował się na to, by funkcja trafiła również do najważniejszej wersji programu – dla systemu Windows.

Nie ma biura bez Outlooka

Każdy kto kiedykolwiek zajmował się pracą biurową, zwłaszcza w dużej korporacji, dokładnie wie do czego służy Microsoft Outlook. Organizacja spotkań, rezerwacja przestrzeni wspólnej, podgląd grafików współpracowników, dostęp do książki adresowej to tylko kilka zadań realizowanych przy pomocy tej aplikacji. Oczywiście, nie ma wśród nich tego najważniejszego – zarządzania pocztą elektroniczną.

Obecnie Microsoft Outlook to najważniejszy klient poczty dla systemu Windows. Dzięki najbliższej aplikacji sporo zyska na inteligencji.

Outlook sam przygotuje odpowiedź

Funkcja, którą użytkownicy przeglądarkowej i mobilnej wesji Outlooka doskonale znają, właśnie trafia na komputery osobiste i system Microsoft Windows. Dzięki niej aplikacja, w odpowiedzi na otrzymaną wiadomość e-mail, zaproponuje trzy, gotowe do wysłania propozycje tekstu. Tak przygotowane wiadomości, co naturalne, można zmodyfikować lub dodać do nich załączniki.

Zgodnie z ostatnią aktualizacją mapy drogowej rozwoju Microsoft 365, nowość pojawi się jeszcze w marcu 2021 roku, a użytkownicy Office Insider Beta mogą z niej korzystać już teraz.

Niestety, jak zwykle przy tego typu nowinkach, AI nie działa w języku polskim. Jedyne obsługiwane to angielski, hiszpański, portugalski, włoski, francuski i niemiecki. Na terenie Chin funkcja działa również w uproszczonym języku chińskim.

Zanim będziemy mogli skorzystać z AI wiadomościach w Polsce, możemy poćwiczyć naszą własną, ludzką inteligencję. A jeśli jesteś osobą kreatywną, lubiącą pisać nie tylko odpowiedzi na maile i chciałbyś sprawdzić się w redakcji zajmującej się rozwiązaniami inteligentnego domu, AI, VR i innych technologii jutra, skontaktuj się z nami!