Microsoft

Microsoft podkreśla rolę AI w dzisiejszych czasach

Liderzy wielu firm z działu technologii, przemysłu i zdrowia spotkali się na wirtualnym szczycie Microsoftu. Konferencja ta, organizowana oczywiście online, nosiła nazwę Imagining the Future. W jej trakcie przedstawiciele spółek rozmawiali o przyszłości sztucznej inteligencji, mówiąc, że pozwoli ona na zbudowanie nowej normalności.

Technologia na ratunek

W konferencji wzięło udział ponad 450 osób. Jednią z nich był Ihsan Anabtawi, szef działu marketingu Microsoftu. Jak powiedział:

Chyba nigdy wcześniej nie było lepszego czasu na wprowadzeniu technologii do użytku. Sztuczna inteligencja może być sercem akcji umożliwiania biznesom i gospodarce lepszej reakcji na podobne wydarzenia w przyszłości. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie lepszego, szerzej dostępnego AI, prowadzonego przez etycznie poprawne wartości i stawiającego ludzi na przedzie.

“There’s probably never been a better time to put technology into action. AI can be at the heart of empowering businesses and industries to better respond and recover from challenging times and pave a way forward into the new normal. We are committed to making AI more accessible and to its advancement driven by ethical principles that put people first […].

Microsoft zauważa też wartość AI w sektorze medycznym. O niektórych osiągnięciach w tym zakresie już pisaliśmy wcześniej. Firma uważa, że narzędzie to pozwoli nam na przygotowanie się do następnych wyzwań zdrowotnych na świecie. W końcu, sztuczna inteligencja może w pewnym stopniu przewidzieć przyszłość. Ciekawe, czy potrafiłaby też przewidzieć, co stanie się z nią samą.

Microsoft podkreśla rolę AI w dzisiejszych czasach
Jak wyglądał ten wirtualny szczyt / fot. Microsoft

Nie tylko Microsoft

W konferencji wzięli udział m.in. dr. Hamed Ali Al-Hashemi, dyrektor strategiczny departamentu zdrowia w Abu Zabi i Micheal Caselberg z banku Anglo-Gulf. Przedstawiono podczas niej wyniki badania, według którego, przez ostatnią dekadę, oddział Microsoftu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeznaczył na rozwój sztucznej inteligencji 2,15 milionów dolarów, a także aż 94% spółek tego kraju używa AI do zarządzania swoją firmą. Jest to najwyższy wynik w tej części świata.

Microsoft podkreśla rolę AI w dzisiejszych czasach
To już ostatnia z czterech tegorocznych konferencji / fot. Microsoft

Firma Microsoft wyraźnie zauważyła potencjał rozwoju AI w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Posiada ona tam aż dwa oddziały, które odpowiedzialne są nie tylko za świadczenie usług pobliskim firmom, lecz także za rozwijanie procesów uczenia maszynowego. A, biorąc pod uwagę ciągłą pracę firmy nad tym zagadnieniem, na przykład przez platformę Azure, przyszłość zapowiada się całkiem obiecująco.