Make Square (źródło: Midjourney)
Make Square (źródło: Midjourney)

Solidna aktualizacja Midjourney. Teraz AI uzupełni krawędzie pomniejszonych obrazów

Opcja pomniejszania obrazów trafia do Midjourney. Sztuczna inteligencja i funkcja Zoom Out pozwolą teraz na wypełnienie otoczenia grafiki. Użytkownicy mogą puścić wodze wyobraźni jeszcze mocniej niż dotychczas. Zobaczcie te nowe, wciągające możliwości generatora!

Nowa funkcja, która pomniejszy i uzupełni grafiki

Generatywna sztuczna inteligencja pozwala od kilku miesięcy wytwarzać obrazy w oparciu o krótki tekst, który niejako przekaże algorytmowi nasze pokłady kreatywności. Jednym z najbardziej znanych modeli sporządzających grafiki w tej formie jest Midjourney, który otrzymał właśnie najnowszą aktualizację i dostęp do opcji pomniejszania grafik oraz uzupełniania ich o dodatkowy kontekst.

Funkcja o nazwie Zoom Out, pozwala teraz na generowanie fenomenalnych kontynuacji konkretnych obrazów. Oznacza to, że sztuczna inteligencja jest w stanie stworzyć wokół grafiki dodatkowe treści. Podobną funkcję mogliśmy już poznać w postaci narzędzia Generative Fill, wdrożonego do Photoshopa, gdzie program samodzielnie jest w stanie dodać wypełnienie płótna.

Funkcja Zoom Out (źródło: Midjourney)
Funkcja Zoom Out (źródło: Midjourney)

W przeciwieństwie jednak do programu Adobe, Midjourney nie pozwala (przynajmniej na razie) na przerobienie zdjęcia własnego autorstwa. Aby więc możliwe było skorzystanie z funkcji Zoom Out konieczne jest na początku wprowadzenie tekstu, które pozwoli sztucznej inteligencji wygenerować początkowy obraz. Po stworzeniu grafiki nowa opcja pojawia się automatycznie i umożliwia pomniejszenie obrazu w dowolnie wybranym miejscu 1x, 1,5x oraz 2x.

Docinanie obrazu do kwadratu

Poza Zoom Out użytkownicy mogą teraz skorzystać też z polecenia Make Square, które dostosowuje prostokątne grafiki do kwadratowych, zmieniając przy tym standardowy współczynnik proporcji. Jeśli zatem dany obraz jest poziomy, zostanie on obcięty po bokach i uzupełniony od góry oraz dołu. Gdy grafika przybierze formę pionową, dolna i górna część zostaje obcięta, natomiast boki uzupełnione.

Choć Midjourney pokazał kilka własnych przykładów nowych funkcji, internauci w mediach społecznościowych z pewnością przebili ich zobrazowanie, tworząc liczne filmy, ilustrujące jak ogromne możliwości trafiły w ich ręce.

Z potencjału narzędzia Midjourney, wraz z funkcją Zoom Out, można korzystać po opłaceniu abonamentu, który jest związany z kosztem od 10 do 60 dolarów za miesiąc użytkowania. Cena zależna jest od potrzeb użytkownika. Wykupienie rocznego abonamentu natomiast pozwala zaoszczędzić 20% całej kwoty.