Monitor PRO MP161 (źródło: MSI)
PRO MP161 (źródło: MSI)

Przenośny monitor z głośnikami. Ciekawa nowość już na rynku

Marka MSI wprowadziła na rynek swój nowy monitor. Jest nim PRO MP161 – przenośny i lekki, waży mniej niż kilogram. Mimo niewielkich gabarytów ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik może robić wszystko, gdziekolwiek się z nim wybierze.

Smukły, lekki i mobilny, czyli jaki jest nowy monitor MSI?

Na rynku, również polskim, zadebiutował nowy, ultralekki monitor MSI. PRO MP161, bo o nim mowa, waży jedynie 750 gramów, a jego grubość to zaledwie 1,08 centymetra. Urządzenie zostało wyposażone w panel antyodblaskowy typu IPS o przekątnej 15,6 cala, rozdzielczości Full HD i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Jego jasność wynosi 250 nitów.

Wygodny, przenośny monitor, pozwala na przeniesienie obrazu ze smartfona czy rozszerzenie ekranu laptopa o dodatkową przestrzeń, dzięki czemu jest ciekawą propozycją dla osób, które na co dzień przemieszczają się np. na rozmowy z klientami czy współpracownikami. Oczywiście sprzęt ten nie wspomoże użytkownika jedynie w pracy, ale również w rozrywce.

Sprzęt można wygodnie oprzeć o rozkładaną podpórkę, co sprawia, że kąt pochylenia jest w pełni dowolny do ustawienia od 0 do 180 stopni. Ekran może być umieszczany w pionie, co sprawia, że prace biurowe są łatwiejsze do realizowania.

Technologie chroniące wzrok

Nowy monitor został wyposażony w technologie chroniące wzrok użytkowników. Jedną z nich jest MSI Anti-Flicker, który wprowadza ograniczenia w migotaniu wyświetlacza, co sprawia, że oczy osoby przeglądającej treści nie męczą się.

Dodatkowo sprzęt otrzymał dostęp do funkcji Less Blue Light, która jest niczym innym, jak filtrem światła niebieskiego, chroniącym nasze oczy, nie powodując ich zmęczenia. Producent zadbał również o to, aby pomimo tych zaawansowanych technologii kolorystyka i szczegółowość były zachowane na odpowiednim poziomie.

Monitor PRO MP161 (źródło: MSI)
PRO MP161 (źródło: MSI)

PRO MP161 jest wyposażony w wejście miniHDMI, dwa złącza USB typu C oraz wejście zasilania DC-in. Ponadto sprzęt został wyposażony w dwa wbudowane głośniki 1,5 W.

Monitor jest już dostępy w sprzedaży w Polsce. Cena MSI PRO MP161 wynosi 919 złotych.