Najlepsze miejsce dla AI? Biznes! Udowadnia Microsoft

Najlepsze miejsce dla AI? Biznes! Udowadnia Microsoft

Sztuczna Inteligencja rozwija się w tak wielu aspektach życia, że ciężko byłoby wymienić je wszystkie w jednym materiale. Podczas ostatniej konferencji Microsoft Build przekonaliśmy się jednak, że przestrzenią, w której otrzymuje szczególnie szerokie pole do popisu, jest biznes.

Dzięki AI można lepiej

Do czego tak właściwie Sztuczna Inteligencja może przydać się w biznesie? Przede wszystkim do tego, by zakłady pracy uczynić miejscami bardziej bezpiecznymi, przyjaznymi pracownikom, ale również po to, by optymalizować koszty produkcji i wydajność pracy poszczególnych działów organizacji.

Wykorzystanie AI może sprawić, że uda się do tego stopnia zoptymalizować pracę przedsiębiorstwa, by osiągnąć wymierne korzyści przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów środków czy pracy koniecznej do wykonania tych samych zadań.

Biznes pokochał AI

Zgodnie z przedstawionymi wyliczeniami, cytowanymi przez serwis VentureBeat, już 80% zakładów produkcyjnych wykorzystuje AI w różnych zadaniach związanych z optymalizacją, co oznacza bardzo szybki wzrost w porównaniu do roku 2019, kiedy była mowa o 55% zakładów.

Tak ciepłe i szerokie przyjęcie oznacza jedno – Sztuczna Inteligencja naprawdę działa i przynosi korzyści użytkownikom.

Microsoft dostarczy kolejne narzędzia

Ze strony gigantów technologicznych, takich jak Microsoft, chętne firmy mogą liczyć na wsparcie i szeroką bazę narzędzi gotowych do wykorzystania. We wspomnianym przypadku Microsoftu, mowa o, przede wszystkim, rozwiązaniach chmurowych Microsoft Azure. Najważniejszym spośród nich jest Microsoft Cognitive Services, udostępniające wszystkim zainteresowanym możliwości AI autorstwa Microsoftu.

Szczególnie warto przyjrzeć się narzędziom, których premiera odbyła się w marcu 2021 roku, a które właśnie zostały udostępnione publicznie. Azure Metrics Advisor służy do analizy danych pochodzących z różnych procesów biznesowych i sprzedażowych firmy, po to, by odpowiednio szybko dostrzec i zareagować na pojawiające się anomalie. Z kolei Azure Video Analyzer przydatny jest wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność analizy obrazu pod kątem zebrania konkretnych danych.

To, że AI może odmienić biznes, biorąc pod uwagę obecne możliwości, które wciąż będą rozszerzane, wydaje się oczywiste. Wygląda na to, że przedsiębiorcy otrzymali bardzo potężne narzędzie, zdolne pomóc im w wielu sytuacjach, jakie mogą przytrafić się podczas zarządzania firmą.