Domowa pamięć masowa Huawei
Domowa pamięć masowa Huawei

Zaskakująca premiera – NAS autorstwa Huawei

Firma Huawei wprowadziła do swojej oferty NAS, czyli nic innego, jak sprytne urządzenie do przechowywania plików i tworzenia kopii zapasowych danych. Produkt o nieskomplikowanej nazwie Huawei Home Storage ma postać niewielkiej skrzyneczki, która bez problemu wpasuje się w nowoczesne otoczenie.

Nowoczesne rozwiązania autorstwa Huawei

W ostatnim czasie firma Huawei prężnie rozwija się w obrębie routerów internetowych, jednak oferta domowego centrum danych to nowość, która może rozwiązać problematyczne gromadzenie i przechowywanie zdjęć czy filmów.

To niewielkie urządzenie pozwala na synchronizację danych z komputerem, smartfonem i właściwie każdym urządzeniem podłączonym do internetu. Działa w oparciu o system operacyjny HarmonyOS, co pozwala wysnuć wniosek, że zwłaszcza ze sprzętem pracującym na tym samym oprogramowaniu, będzie się dogadywał najlepiej.

Niech świadczy o tym fakt, że NAS obsługuje NFC – zapewne do szybkiego przesyłania danych z telefonu. Huawei wspomina także o funkcji inteligentnego wyszukiwania, która zapewne będzie dostępna z poziomu smartfona.

Domowa pamięć masowa firmy Huawei

Więcej technikaliów

Urządzenie będzie obsługiwać 3,5-calowe dyski twarde, przy czym będzie też kompatybilne z dyskami 2,5″ – zarówno HDD, jak i SSD. Bazowo dostępne będzie w dwóch wariantach – o pojemności 4 TB lub 16 TB, jednak, co istotne, będzie można samodzielnie dokonać wymiany dysku, a co za tym idzie – powiększyć przestrzeń (do maksymalnie 40 TB).

Huawei obiecuje, że obsługa sprzętu będzie prosta, interfejs ustawień i zarządzanie nimi intuicyjne, a samo podłączenie do sieci ma nie wymagać specjalnych ustawień w domowym routerze. Prawdopodobnie wszystko sprowadzi się do aplikacji mobilnej czy też (lub też i) webowej.

Ciekawe czy Huawei zdecyduje się na jego wprowadzenie do sprzedaży w Polsce. Biorąc pod uwagę, że w ofercie w naszym kraju znajdziemy nie tylko smartfony czy tablety, ale również routery czy komputery – kto wie. Jestem dobrej myśli 😉

Na ten moment musicie wiedzieć, że cena NAS-a autorstwa Huawei zaczyna się od 2999 juanów, czyli około 421 dolarów.