Router Huawei WiFi Mesh 7
fot. Huawei

Dzięki Huawei WiFi Mesh 3 łatwo stworzysz w domu sieć Mesh

Huawei nieustannie rozbudowuje swoją ofertę urządzeń sieciowych. Do sprzedaży w Polsce trafił właśnie kolejny system routerów, pozwalający stworzenie sieci Mesh w domu lub biurze. Co oferuje Huawei WiFi Mesh 3 i dlaczego warto się nim zainteresować?

Stabilne połączenie na dużej powierzchni

Stworzenie domowej sieci Wi-Fi nie zawsze jest prostym zadaniem. Sytuacja komplikuje się w szczególności w przypadku dużych domów jednorodzinnych. Najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym cieszyć się dobrym zasięgiem internetu w całym domu, jest utworzenie sieci Mesh, która zapewnia pokrycie swoim zasięgiem sporego obszaru.

W takim celu, jak zapewnia producent, świetnie sprawdzi się system routerów Huawei WiFi Mesh 3, który ma zapewniać stabilny dostęp do sieci na powierzchni nawet 600 m2. Całość jest niesamowicie prosta – wystarczy podłączyć stację bazową do internetu za pomocą kabla, a dołączone do zestawu satelity umieścić w innych miejscach w domu. Urządzenia wykryją się i połączą ze sobą automatycznie.

Huawei WiFI Mesh 3
fot. Huawei

Po utworzeniu siatki, korzystanie z niej jest kompletnie bezobsługowe – urządzenia są automatycznie przełączanie do najszybszej sieci bez zrywania połączenia. Dzięki temu, użytkownik nawet nie zauważa procesu przełączenia i może cieszyć się świetnym zasięgiem Wi-Fi w całym mieszkaniu (bez potrzeby wpisywania osobnego hasła dla każdego satelity).

Routery Huawei WiFi Mesh 3 pozwalają podłączyć nawet do 250 urządzeń. Mogą one korzystać z sieci 2,4 GHz lub 5 GHz, oferujących łączną przepustowość do 3000 Mb/s. Do dyspozycji użytkownika oddano również trzy porty Gigabit Ethernet.

Wygodne łączenie i zarządzanie siecią

Urządzenia wyposażono w system Huawei Share, który pozwala połączyć się z siecią za pomocą jednego dotknięcia. Wystarczy zbliżyć smartfon z Androidem i włączonym NFC do jednego z routerów tworzących sieć Mesh, a połączenie zostanie zainicjowane automatycznie.

Do zarządzania routerami można wykorzystać aplikację Huawei AI Life, pozwalającą na zmianę ustawień, limitów prędkości czy też kontroli rodzicielskiej. W aplikacji znalazł się również zestaw narzędzi Smart Diagnosis, który pozwala na rozwiązywanie problemów z połączeniem.

Dla bezpieczeństwa użytkowników Huawei WiFi Mesh obsługuje technologię Huawei HomeSec, która zapewnia zabezpieczenie przed atakami typu Brute Force oraz zaporę sieciową. Routery obsługują standard szyfrowania WPA3 ze 192-bitowym kluczem bezpieczeństwa.

Huawei WiFI Mesh 3
fot. Huawei

Zestaw dwóch routerów Huawei WiFi Mesh 3 kosztuje 899 złotych, natomiast komplet trzech urządzeń to koszt rzędu 1299 złotych. Można je nabyć w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie stacjonarnym producenta w centrum handlowym Westfield Arkadia lub w wybranych elektromarketach.

Według strony internetowej, wysyłka rozpocznie się 17 lutego 2022 roku.