Sieć 5G dostępna u kolejnego operatora - Netia oferuje dostęp już od 35 złotych miesięcznie!

Sieć 5G dostępna u kolejnego operatora – Netia oferuje dostęp już od 35 złotych miesięcznie!

Jeśli korzystacie z usług stacjonarnych operatora Netia, to może być dobry moment by przenieść do niego również numer telefonu komórkowego. Dzięki temu będziecie mogli skorzystać z sieci 5G i to w bardzo rozsądnie wycenionym abonamencie.

We wstępie celowo wspomniałem, że oferta dedykowana jest dla abonentów firmy Netia, choć de facto mogą z niej skorzystać wszyscy chętni. Zdecydowałem się na to z uwagi na sporą różnicę w cenie abonamentów z 5G między ofertą dla dotychczasowych abonentów Netii, a nowych użytkowników, którzy chcieliby korzystać wyłącznie z łączności mobilnej. W tym drugim przypadku, oferta nie jest już tak ciekawa, jak dla obecnych klientów.

5G w Netii – jak działa?

W jaki sposób Netia udostępniła 5G, skoro nie posiada własnej infrastruktury? Dokładnie tak samo, jak udostępnia łączność mobilną w pozostałych technologiach – została operatorem wirtualnym. Operator wirtualny, w przeciwieństwie do infrastrukturalnego, nie posiada własnej sieci. Korzysta z rozwiązań wybranego operatora infrastrukturalnego (albo kilku), oczywiście za odpowiednią opłatą.

W przypadku Netii, operatorem infrastrukturalnym jest Plus i to właśnie z jego sieci będzie można korzystać, decydując się na skorzystanie z jednej z nowych ofert.

Netia – 5G za rozsądną cenę

Łączność 5G dostępna jest w Netii w dwóch taryfach: Super i VIP. W tej pierwszej, abonent otrzymuje 30 GB internetu w zamian za 35 złotych miesięcznej opłaty, z kolei w drugiej skorzysta z 72 GB płacąc 50 złotych.

Oczywiście, powyższe ceny dotyczą korzystających z innych usług Netii. W przypadku klienta, który chciałby korzystać tylko z nich, opłaty wyniosą odpowiednio 60 złotych i 75 złotych.

5G dostępne jest również dla zainteresowanych internetem mobilnym. Tam 500 GB kosztuje 100 złotych, a 1000 GB – 200 złotych.

Netia tabelka

Przenosisz numer? Masz trzy miesiące za darmo

Dla wszystkich, którzy przeniosą numer od innego operatora, Netia proponuje 3 miesiące każdego z abonamentów gratis.

Cóż, klienci Netii właśnie dostali bardzo silny argument za tym, by skorzystać z kolejnych usług operatora.