Inteligentne grzejniki z serii Yali (źródło: Purmo)
Inteligentne grzejniki z serii Yali (źródło: Purmo)

Nowe inteligentne grzejniki dołączają do oferty Purmo. Możesz im rozkazywać przez Asystenta Google

Marka Purmo poszerza swoją ofertę o kolejne inteligentne grzejniki elektryczne. Wśród nowości z serii Yale pojawiły się trzy kolejne propozycje, które mogą być wygodnie sterowane z poziomu popularnych asystentów głosowych takich, jak Amazon Alexa czy Asystent Google.

Nowości w portfolio Purmo

Zima zbliża się wielkimi krokami, najwyższy więc czas, aby zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj ogrzewania, który zapewni domownikom komfort cieplny. Coraz więcej ludzi decyduje się na wdrożenie inteligentnych rozwiązań do swoich systemów grzewczych. Idąc z duchem czasu, marka Purmo poszerza portfolio swoich grzejników elektrycznych z serii Yali.

Inteligentne grzejniki z serii Yali (źródło: Purmo)
Inteligentne grzejniki z serii Yali (źródło: Purmo)

Nowe urządzenia Purmo zostały opracowane w oparciu o ekologiczne i zrównoważone materiały, takie, jak stal niskowęglowa walcowana na zimno, która nadaje się do recyklingu. Powierzchnia grzejników szybko się nagrzewa, a po wyłączeniu nadal oddaje ciepło do pomieszczenia. Wewnątrz sprzętu ulokowano biodegradowalny olej roślinny. Dodatkowo, inteligentne grzejniki mogą być zasilane za pomocą energii wyprodukowanej przez odnawialne źródła energii, czyniąc je jeszcze bardziej ekologicznymi.

Inteligentne grzejniki sposobem na komfort cieplny

Urządzenia zostały wyposażone w elektroniczny termostat, którego zadaniem jest automatyczne sterowanie oraz możliwość precyzyjnego dostosowania temperatury. Nowości marki Purmo łączą się z aplikacją mobilną i Wi-Fi, dzięki bramce Gateway, opartej na Zigbee 3.0. Takie rozwiązanie pozwala także na wdrożenie grzejników do tworzonego systemu Smart Home, co sprawia, że użytkownicy mogą w łatwy sposób uruchamiać ogrzewanie, wykorzystując Asystenta Google czy Amazon Alexa.

Wśród najnowszych propozycji z serii Yali pojawiły się płytowe Digital Plus, Parada Plus oraz Ramo Plus, które różnią się między sobą wyglądem. Szerokość można swobodnie wybrać spośród kilku propozycji, a każdy rodzaj urządzenia dostępny jest w wysokości 300 lub 500 milimetrów. Inteligentne urządzenia dostępne są w bieli oraz typach jednopłytowych i dwupłytowych.