Grzejnik grafenowy Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 trafia na rynek
Źródło: xiaomiyoupin

Grzejnik grafenowy Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 trafia na rynek

Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 to nowy grzejnik w portfolio chińskiego producenta. Zastosowano w nim technologię grafenową, dzięki której rozgrzewa się niezwykle szybko – w zaledwie kilka sekund. Sprawdźmy, co jeszcze oferuje zaprezentowany produkt.

Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2. Co potrafi?

Grzejnik elektryczny Mijia Graphene Baseboard Heater 2 to nowa propozycja marki Xiaomi na nadchodzący sezon zimowy. Pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy patrzymy na ten produkt, to jego wygląd zewnętrzny, który jest spójny z tym, jak prezentują się inne sprzęty Mijia, czyli ma nowoczesny design oraz biały kolor obudowy. Nowy produkt Xiaomi można nazwać kompaktowym w swoim segmencie, gdyż mierzy jedynie 102,5 cm x 13,4 cm x 18,9 cm.

Na prawym boku urządzenia zlokalizowany jest ekran LED, który wyświetla aktualną temperaturę, a na nim cztery przyciski dotykowe, dzięki którym można ręcznie regulować jej wartość (w zakresie 16-28°C) oraz włączyć i wyłączyć grzejnik lub zaprogramować timer (od 1 do 12 godzin), by podgrzewacz automatycznie się wyłączył po ustalonym czasie.

Grzejnik grafenowy Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 trafia na rynek
Panel dotykowy Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 (źródło: xiaomiyoupin)

Płyta grzewcza zaprezentowanego podgrzewacza zawiera grafen, czyli materiał, który cechuje się wysokim przewodnictwem cieplnym. Zastosowanie tej technologii poskutkowało nie tylko wzrostem efektywności odprowadzania ciepła, ale i szybszym czasem nagrzewania. Według producenta urządzenie potrzebuje zaledwie 5 sekund, by uzyskać temperaturę potrzebną do skuteczniej pracy.

Mijia Graphene Baseboard Heater 2 wykorzystuje kombinację konwekcji cieplnej oraz właściwości cieplnych grafenu, dzięki czemu ciepło rozchodzi się po pomieszczeniu w sposób ciągły i równomierny, nie wpływając negatywnie na wilgotność otoczenia. Według ujawnionej specyfikacji moc grzejnika to 2200 watów. Co ciekawe, dokładnie tę samą wartość oferował dostępny na polskim rynku Xiaomi Smart Space Heater S.

Grzejnik grafenowy Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 trafia na rynek
(Źródło: xiaomiyoupin)

We wprowadzonym modelu znalazło się kilka potrzebnych zabezpieczeń, w tym ochrona przed dziećmi, przed przegrzaniem oraz odporność na wodę. Obecność IPX4 sprawia, że urządzenie wytrzyma zachlapanie, więc może być umiejscowione w takich przestrzeniach, jak kuchnia lub łazienka.

Istotną informacją jest, że Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 ma opcje smart i łączność Wi-Fi. Oznacza to, że grzejnik można obsłużyć nie tylko ręcznie, ale również za pomocą aplikacji producenta oraz lokalnie za pośrednictwem asystenta głosowego Xiao AI.

Cena oraz dostępność

Grzejnik Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater 2 można kupić w Chinach za 399 juanów. Jest to typowa przedsprzedaż, gdyż wysyłki będą realizowane dopiero od 10 września. Docelowo produkt będzie sprzedawany za 449 juanów, czyli za około 263 złote. Nie wiadomo obecnie, czy sprzęt trafi na inne rynki, w tym na rynek europejski.

Warto wiedzieć, że to nie jest pierwszy grzejnik Xiaomi wykorzystujący grafen. Na rynku jest już sporo produktów marki, które skrywają w swoim wnętrzu tę technologię, np. składany podgrzewacz Xiaomi Mijia Graphene Folding Skirting Board Electric Heater oraz grzejnik Xiaomi Mijia Graphene Baseboard Heater Fire Edition z wbudowanym nawilżaczem, który imituje tlące się płomienie dzięki wbudowanym diodom LED.