Nowe mopy elektryczne (źródło: Kärcher)
Nowe mopy elektryczne (źródło: Kärcher)

Nowe mopy elektryczne Kärchera. Niech podłogi zabłysną!

Firma Kärcher, znana z licznych rozwiązań czyszczących, wprowadziła na rynek kolejne urządzenia. Tym razem jej portfolio powiększyło się o dwa nowe mopy elektryczne FC 2-4 oraz FC 4-4, zasilane akumulatorowo.

Nowe mopy wyczyszczą wiele powierzchni

Najnowsze urządzenia czyszczące marki Kärcher są w stanie poradzić sobie zarówno z suchymi, jak i mokrymi zabrudzeniami, które napotykamy na naszych domowych podłogach. Wprowadzane modele zmywają podłogi, a jeśli ich bateria się wyczerpie, bez problemu można wymienić ją na drugą.

Poza dokładnym czyszczeniem wszelkich domowych zakamarków urządzenia mają wydajny filtr, który ma skutecznie radzić sobie z sierścią zwierząt. Oba nowe mopy poradzą sobie na wielu różnych powierzchniach, od twardego gresu czy PVC, aż do laminatu, drewna czy parkietu.

Model FC 2-4 został wyposażony w opcję szybkiego uruchamiania sprzętu. Oznacza to, że zaraz po jego odłączeniu od stacji dokującej możliwe jest automatyczne włączenie i wyłączenie. Urządzenia mają pady obrotowe, które w sposób ciągły otrzymują wodę kierowaną ze zbiornika.

Nowe mopy elektryczne (źródło: Kärcher)
Nowe mopy elektryczne (źródło: Kärcher)

Zestaw akumulatorów kompatybilny z innymi urządzeniami Kärcher

Model FC 4-4 został wyposażony w zestaw złożony z dwóch, wymiennych akumulatorów o napięciu 4V – każdy oferuje czas pracy rzędu 30 minut. Oznacza to, że użytkownik może oczyścić do 90 metrów kwadratowych powierzchni w przypadku wyższego modelu, FC 2-4 natomiast pozwala na umycie 70 metrów kwadratowych podłóg. Co istotne, akumulatory są kompatybilne z innego rodzaju urządzeniami tego producenta.

Sprzęt Kärcher można dostosować do swoich potrzeb dzięki zmiennej prędkości obrotowej padów, a także strumienia zużywanej wody. Urządzenie zostało wyposażone w sygnalizatory, które informują osobę sprzątającą o stanie zbiornika czystej wody oraz brudnej. Mopy mogą samodzielnie się czyścić poprzez tryb płukania padów.

Mop elektryczny FC 2-4 dostępny jest w cenie 1119 złotych, natomiast model FC 4-4 kosztuje 1739 złotych.

Nowe mopy elektryczne (źródło: Kärcher)
Nowe mopy elektryczne (źródło: Kärcher)