Yale Smart Home (yalehome.com)
Yale Smart Home (yalehome.com)

Yale prezentuje kilka nowych kamer Smart Home, specjalnie dla Europy

Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo w naszych domach to priorytet. Dlatego Yale, jedna z firm w dziedzinie inteligentnego bezpieczeństwa domu, prezentuje nową gamę produktów stworzonych specjalnie z myślą o europejskich konsumentach.

Nowoczesny wideodomofon dla twojego Smart Home

Przedstawiając wideodomofon Smart Video Doorbell, producent umożliwia użytkownikom monitorowanie wejścia do domu dzięki obrazowi o jakości 1080p oraz szerokiemu kątowi widzenia 154 stopnie. Urządzenie dostępne jest zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Natomiast dzięki funkcjom takim jak dwukierunkowa komunikacja audio, możliwość oglądania na żywo oraz tryb nocny znacznie zwiększa swoją użyteczność.

Yale Smart Video Doorbell (yalehome.com)
Yale Smart Video Doorbell (yalehome.com)

Dodatkowo producent proponuje tu także możliwość włączenia powiadomień, gdy tylko ktoś pojawi się w zasięgu kamery, lub też naciśnie dzwonek. Jeśli chodzi o cenę, to na ten moment za te udogodnienia przyjdzie nam zapłacić około 679 złotych.

Smart Indoor Camera oferuje obraz w jakości 1080p, kąt widzenia 110 stopni, tryb nocny oraz nagrywanie wyzwalane przez ruch. Można ją także ustawić w trybie prywatności, gdy drzwi są otwarte, dzięki czemu przestaje nagrywać, kiedy jesteś w domu. Ma funkcje dostosowywania strefy i wykrywania ludzi zasilane sztuczną inteligencją oraz ustalania harmonogramu dla wykrywania ruchu, co pozwala na uniknięcie fałszywych alarmów. Cena tego urządzenia to około 313 złotych.

Yale Smart Outdoor Camera (yalehome.com)
Yale Smart Outdoor Camera (yalehome.com)

Inteligentna kamera zewnętrzna dostępna jest wersjach przewodowej i bezprzewodowej. Udostępnia użytkownikowi obraz o jakości 1080p i kącie widzenia 154 stopnie. Jednak to nie wszystko – urządzenie zyskało podświetlenie aktywowane ruchem oraz funkcję nagrywania wywoływaną przez ruch. Zapłacić za nią będziemy musieli około 629 złotych.

Inteligentny alarm – bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki

Wszystkie urządzenia rejestrujące można połączyć z nowym systemem alarmowym od Yale, co umożliwia ochronę zarówno wnętrza, jak i otoczenia domu. Inteligentny alarm współpracuje z aplikacją Yale Home, co pozwoli na zdalne uzbrajanie i rozbrajanie systemu oraz otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym. Jest on także kompatybilny z Amazon Alexa, Google Assistant oraz Philips Hue. Cena zestawu startowego to 1825 złotych.

Yale Smart Alarm and Smart Indoor Camera (yalehome.com)
Yale Smart Alarm and Smart Indoor Camera (yalehome.com)

Warto tu podkreślić, że producent przewidział dla klientów korzystających z opcji subskrypcji dodatkowe usługi, takie jak przechowywanie danych w chmurze czy stałe połączenie za pośrednictwem sieci komórkowej. Istnieje również możliwość skorzystania z profesjonalnego monitoringu, oczywiście również za dodatkową opłatą.