Kamery Secure (źródło: Signify)
Kamery Secure (źródło: Signify)

Signify ochroni inteligentny dom nowymi kamerami i czujnikami Philips Hue

Spółka Signify posługująca się marką Philips Hue, znana przede wszystkim z dobrej jakości produktów oświetleniowych dla Smart Home, wprowadza na rynek kolejną kategorię sprzętów. Są nimi kamery Secure, które mogą stać się prawdziwą konkurencją dla urządzeń Nest lub Ring. Producent przebudował również aplikację, dodając jeszcze więcej możliwości ochrony inteligentnego domu.

Kamery Signify Secure odstraszą nieproszonych gości

Targi IFA 2023 przyniosły kolejne nowości! Tym razem Signify, znana z licznych rozwiązań oświetleniowych dedykowanych dla inteligentnych domów, ogłosiła wprowadzenie kamer Philips Hue jako produktów zabezpieczających. Nowe urządzenia oferują nagrania w jakości HD i mają być dostępne jesienią tego roku zarówno w wersji przewodowej, jak i akumulatorowej.

Zaproponowane przez Signify rozwiązania mogą stać się prawdziwą ochroną dla naszych dóbr materialnych. Dzięki dwukierunkowej komunikacji domownik może przeprowadzić swobodną rozmowę z kurierem czy listonoszem, nawet, jeśli nie ma go w domu.

Kamery Secure (źródło: Signify)
Kamery Secure (źródło: Signify)

Nowe urządzenia producenta Signify mogą stać się częścią ochrony inteligentnego domu. Dzięki zintegrowaniu ich z istniejącymi światłami czy alarmami dźwiękowymi, możliwe jest automatyczne uruchamianie urządzeń, aby skutecznie odstraszyć intruzów, próbujących naruszyć dobra właściciela.

Zaawansowane technologie wdrożone do Secure wykrywają wszelki ruch, generując powiadomienie na urządzenia mobilne domowników. Co więcej, umożliwiają rozpoznawanie ludzkich postaci, domowych zwierząt czy przesyłek.

Więcej urządzeń Philips Hue dla inteligentnego domu

Wśród nowej kategorii Signify ma pojawić się zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna wersja kamery. Opcja przewodowa zostanie wyposażona w dedykowaną podstawę biurkową. Jak twierdzi producent, najnowsze urządzenia otrzymały dostęp do szyfrowania typu end-to-end, dzięki czemu nie ma możliwości, aby nagrania naruszały prywatność domowników. Koszt kamery przewodowej związany jest z kwotą 200 euro, wersja akumulatorowa natomiast będzie kosztowała 250 euro.

Signify zaplanował również nowości na przyszły rok. Już w pierwszym kwartale na rynku ma pojawić się kamera reflektorowa Philips Hue Secure, która poza nagrywaniem, może również emitować światło w dowolnym kolorze. Cena tego sprzętu wyniesie 350 euro.

Portfolio tego producenta mają zasilić również czujniki kontaktowe, które można w łatwy sposób ulokować na oknach i drzwiach. Urządzenia te powiadomią domowników o otwarciu naszych barier, dając możliwość szybkiej reakcji podczas prób włamań i kradzieży. Ten rodzaj sprzętu ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, w okresie jesiennym. Dostępny w bieli lub czerni czujnik będzie związany z kosztem 40 euro za sztukę lub 76 euro za dwupak.