Robot sprzątający Q5 Pro (źródło: Roborock)
Robot sprzątający Q5 Pro (źródło: Roborock)

Roborock zaszalał z nowościami na IFA 2023. Jakie odkurzacze dołączyły do oferty?

Firma Roborock na targach IFA 2023 w Berlinie zaprezentowała nowe urządzenia. Do gamy sprzętów dołączyły dwa automatyczne odkurzacze oraz jeden pionowy 5 w 1. Co oferują?

Tegoroczne nowości Roborocka

Światowe targi elektroniki użytkowej, znane jako IFA, przynoszą nam coraz więcej wieści z dziedziny Smart Home. To właśnie podczas tego wydarzenia Samsung oraz LG ogłosili współpracę na rzecz tworzenia współgrających systemów inteligentnego domu. Pierwszy z gigantów powiadomił również o rozwoju jakości dźwięku w kilku własnych urządzeniach.

Odkurzacz pionowy Dyad Pro Combo (źródło: Roborock)
Odkurzacz pionowy Dyad Pro Combo (źródło: Roborock)

Teraz natomiast Roborock dorzucił swoje produkty, które jeszcze w tym roku będą dostępne w sprzedaży. Wśród nowości pojawiły się dwa roboty sprzątające z klasy średniej, a także ręczny odkurzacz 5 w 1, oferujący wiele ciekawych funkcji.

Dyad Pro Combo może pracować zarówno na mokro, jak i na sucho. W prosty sposób można przekształcić go w nieco krótszą wersję, która pozwoli wyczyścić wiele różnych powierzchni. Niepozorne urządzenie w zestawie ma szczotkę, kilka nasadek, a także obrotową głowicę.

Co więcej, odkurzacz został wyposażony w inteligentny czujnik, który sprawdza poziom zabrudzenia powierzchni i automatycznie dostosowuje do niego poziom mocy, w doku natomiast samodzielnie się czyści i suszy. Siła ssania tego sprzętu to aż 17 kPa, czas działania na jednym ładowaniu to 60 minut.

Jego premiera odbędzie się w październiku, a koszt Dyad Pro Combo to 550 dolarów, czyli około 2250 złotych.

Najnowsze roboty odkurzające z podwójną szczotką

Poza inteligentnym ręcznym odkurzaczem do gamy produktów Roborock trafiają także roboty sprzątające. Q5 Pro to kolejna wersja z serii Q5, jednak nieco ulepszona. Na jej wyposażeniu pojawił się nowy system szczotek DuoRoller, ogłoszony w tym roku. 

Rozwiązanie to składa się z dwóch gumowych szczotek, poruszających się w przeciwnych względem siebie kierunkach, co sprawia, że zanieczyszczenia są lepiej zbierane. Jego siła ssania wynosi 5500 Pa, a sprzęt zaopatrzony został w sporych rozmiarów zbiornik na śmieci, którego pojemność sięga 770 mililitrów.

Robot sprzątający i mopujący może pracować nawet przez 240 minut i automatycznie się opróżniać do worka na kurz o pojemności 2,5 litra, który wystarczy zmieniać co około 7 tygodni. Inteligentny sprzęt jest oczywiście kompatybilny z aplikacją, w której tworzone są mapy w trójwymiarze. Możliwe jest również uruchomienie trybu szybkiego czyszczenia, a rozbudowana technologia nawigacji pozwala wybierać najbardziej optymalne trasy, zgodnej z ułożeniem podłóg.

Drugi robot Roborock Q8 Max ma dostęp do technologii Reactive Tech, która pozwala jeszcze lepiej unikać przeszkody. Również ta wersja pozwala na mopowanie, ma podwójne szczotki rolkowe, a jego siła ssania wynosi 5500 Pa. Podobnie sprawa się ma z automatycznym opróżnianiem, dostępem do trybu szybkiego sprzątania, a także zapewnieniem pracy w trybie ciągłym przez maksymalnie 240 minut.

Roborock Q5 Pro został wyceniony na 429,99 dolarów (około 1760 złotych), jednak wraz z automatycznie opróżniającą stacją ładującą cena wzrasta do 699,99 dolarów, a więc do około 2866 złotych.

Nieco bardziej zaawansowana opcja, oznaczona modelem Q8 Max, kosztuje 599,99 dolarów, co po prostym przeliczeniu daje 2457 złotych. Po dodaniu stacji koszt wzrasta do 819,99 dolarów, a więc do około 3357 złotych.

Premiera sprzętów zapowiadana jest na październik.