Roborock S8
(źródło: Roborock)

Premiera robota sprzątającego Roborock S8. Teraz w promocyjnej cenie

Niespełna dwa lata temu, bo w kwietniu 2021 roku, na polskim rynku zadebiutował robot sprzątający Roborock S7, którego mieliśmy okazję przetestować. Sprzęt poradził sobie wręcz wyśmienicie w naszej recenzji i finalnie otrzymał ocenę 9,5/10. Teraz czas przychodzi na jego bezpośredniego następcę – Roborock S8. Nowy model kupimy w promocyjnej cenie.

Premiera Roborock S8. Co oferuje nowy model?

Poprzednik opisywanego dziś modelu był naprawdę wszechstronny – to robot, który zarówno odkurzał, jak i mopował. S8 natomiast pod tym względem nie będzie różnił się od niego – zaoferuje obie funkcje, ale te będą jeszcze ulepszone. S7 została pozbawiona kamery, co było tak naprawdę największą wadą – nowemu modelowi tego nie zabraknie.

Urządzenie ma na pokładzie system nawigacji LIDAR PreciSense, który zapewnia jeszcze lepsze wykrywanie przeszkód i tworzenie map (nawet 6 razy szybciej). Może wygenerować taką trasę, aby najszybciej sprzątać w naszym mieszkaniu bądź domu.

Kolejną poważną zmianą jest zwiększenie mocy ssania z 2500 Pa (z modelu S7) do 6000 Pa, a taka moc powinna poradzić sobie z największymi zabrudzeniami. Nowy model ma do dyspozycji także dwie gumowe szczotki DuoRoller Brush.

Roborock S8
(źródło: Roborock)

Ciekawą opcją jest system Roborock Carpet Boost+, który ma dokładnie wyczyścić dywan z wszelkich okruszków i sierści/włosów zwierząt. Nie obyło się oczywiście bez poprawionej funkcji mopowania VibraRise Mopping System, która wykorzystuje soniczne wibracje (3000 na minutę), aby idealnie wymyć podłogę. Jeśli natomiast Roborock S8 wjedzie na dywan, moduł mopujący może podnieść się o 5 mm do góry.

Sprzętowi nie brakuje aplikacji do sterowania, przez którą uruchomimy robota sprzątającego, a także ustawimy m.in. strefy, których robot ma nie sprzątać.

Roborock S8 aplikacja
(źródło: Roborock)

Na początku sprzedaży – dużo taniej

W sklepie Geekbuying możemy kupić Roborocka S8 w ekskluzywnej, promocyjnej ofercie. Urządzenie możemy wyrwać za 2569 złotych, a pierwsze 100 rezerwacji otrzymają darmowy prezent (o nieznanej wartości) do zamówienia. Wystarczy go zarezerwować, dodając swojego maila na stronie sprzedażowej.

Z pewnością warto go teraz warto kupić, ponieważ jego regularna cena jest znacznie wyższa – bo 3299 złote. Sprzedaż rozpoczyna się o północy 18 marca br.