Yale Smart Sejf (Źródło: Yale)
Yale Smart Sejf (Źródło: Yale)

Nowy inteligentny sejf Yale możesz kontrolować przez asystentów głosowych

Yale zaprezentowało swój najnowszy smart sejf. Urządzenie, zbudowane z wytrzymałej stali, można kontrolować przy pomocy aplikacji lub asystenta głosowego.

Smart bezpieczeństwo w twoim domu

Nawet w inteligentnym domu naszpikowanym nowinkami technologicznymi, bezpieczeństwo wciąż pozostaje priorytetową kwestią. Jednocześnie technologie smart znacząco ułatwiają zadbanie o ochronę domu i rodziny, oferując inteligentne zestawy alarmowe, zamki i urządzenia potrafiące nawet same wezwać odpowiednie służby. Co w przypadku, kiedy chcemy schować i zabezpieczyć cenne dokumenty i kosztowności?

Yale Smart Sejf (Źródło: Yale)
Yale Smart Safe (Źródło: Yale)

Yale, jeden z najstarszych producentów zamków, obecnie dostawca wielu rozwiązań bezpieczeństwa dla inteligentnego domu, wprowadził właśnie do swojej oferty nowy model inteligentnego sejfu. Yale Smart Safe, bo o nim mowa, przeznaczony jest do przechowywania dokumentów, biżuterii i innych cennych przedmiotów. Jego wymiary to 35x24x25 centymetrów.

Wykonany jest z wytrzymałej stali, wyposażony w laserowo wycinane drzwiczki i śruby odporne na przecięcie, ma również ręczna klawiaturę oraz system zapasowych kluczy. Najważniejszą funkcją, nadającą mu przydomek Smart, jest możliwość sterowania za pośrednictwem aplikacji lub asystenta głosowego. Korzystając z telefonu, urządzenie z połączeniem Wi-Fi można odblokować za pomocą aplikacji i danych biometrycznych.

Yale Smart Sejf (Źródło: Yale)
Yale Smart Safe (Źródło: Yale)

Wielofunkcyjny sejf w rozsądnej cenie

Sejf można obsługiwać przy pomocy asystenta Google, Siri, Alexy lub przez zegarek Apple. Jest również kompatybilny z platformą HomeKit, ale wersja Bluetooth wymaga posiadania zewnętrznego huba (wersja WiFi sprzedawana jest z załączonym hubem). Aby wzmocnić bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów, w komunikacji z urządzeniem stosowane jest szyfrowanie dwuwarstwowe. Do sterowania aplikacją wymagane jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Sejf zasilany jest czterema bateriami AA, jest więc zabezpieczony przed przerwami w dostawie prądu i można go swobodnie transportować. W razie wyczerpania się baterii istnieje możliwość otwarcia poprzez zestaw kluczy zapasowych.

Inteligentny sejf Yale dostępny jest już w sprzedaży w cenie 249 dolarów za wersję Bluetooth i 299 dolarów za wersję z WiFi.